• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BAŞKAN TUNA, BAŞKENTLİ ANNELERLE BULUŞTU

15 May 2018, Salı

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DOÇ. DR MUSTAFA TUNA, ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI JÜLİDE SARIEROĞLU İLE BİRLİKTE “ANKARA’NIN AK KADINLARI İLE ANNELER GÜNÜ PROGRAMI”NA KATILDI

-ANKARA’NIN DÖRT BİR TARAFINDAN PROGRAMA KATILAN ANNELER, GÖNÜLLERİNCE SOHBET EDİP, ANNELER GÜNÜ HEDİYELERİYLE DE SEVİNDİLER

         anneler_gunu_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile birlikte Keçiören Ihlamur Kasrı’nda düzenlenen, “Ankara’nın AK Kadınları ile Anneler Günü Programı”na katıldı.

         Sadece bu özel günde değil, yılın her günü “baş tacı annelerin” yanında olunması gerektiğine vurgu yapan Başkan Tuna, “24 Haziran seçimlerinde gereken neticeyi aldıktan sonra, gelecek sene çok daha mutlu ve huzurlu bir Anneler Günü’nde bir arada olacağız inşallah” dedi.

“ANNELERİMİZE HER GÜN GEREKEN HÜRMETİ GÖSTERMELİYİZ”

         Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, AK Parti Ankara İl Kadın Kolları Başkanı Mualla Varol ve İl Teşkilatı üyelerinin de katılığı etkinlikte, anneler Başkan Tuna ile birlikte bol bol fotoğraf çektirip, sohbet etti.

         Programda yaptığı konuşmasına, “Anneler Günü’nün bir güne sığdırılması benim aklımın almadığı bir husus. Benim yanımda annenin yeri ayrıdır, annelerin yeri bir başkadır” sözleriyle başlayan Başkan Tuna, “Annelere her gün aynı hürmet ve saygıyı göstermeliyiz. Annelerimizi başımıza taç etmemiz gerekir” dedi.

“GELECEK SENE ÇOK DAHA MUTLU BİR ANNELER GÜNÜ OLACAK”

         Konuşmasına, “Gelecek sene anneler gününü, böylesine huzurlu bir şekilde kutlayabilmemiz için 24 Haziran’da gereken neticeyi almamız gerekiyor” sözleriyle devam eden Başkan Tuna, şöyle konuştu:

“24 Haziran’a kadar herkesin imkanları ölçüsünde gayret etmesi gerekiyor. İnşallah 24 Haziran akşamında da mutlu bir sonuca ulaşırız. Önümüzdeki yıllarda da huzurlu bir anneler günü programı gerçekleştiririz.”

         Başkan Tuna’nın ardından kısa bir konuşma yapan Ak Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan da Anneler Günü’nün bir günle sınırlandırılmaması gerektiğini kaydederek, “Ben de anasına düşkün bir evlat olarak, her zaman günde en az 2-3 defa annemin hali-hatırını soruyorum. Onun hayır duasını almaya çalışıyorum” dedi. İl Kadın Kolları Başkanı Mualla Varol ise, “Tüm annelerin başımızın üzerinde yeri var” diye konuştu.

“ESKİDEN ADI YOKTU, ŞİMDİ HAYATIN HER ALANINDALAR”

         Ankara’nın dört bir tarafından programa katılan annelere seslenen ve Ak Parti iktidarıyla birlikte kadınlara yönelik yapılan çalışmaları anlatan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, “Eskiden adı yok denilen kadınlar, bugün hayatın her alanında aktif bir şekilde var” dedi.

          Programın sonunda, Başkentli annelere içerisinde eşarp bulunan özel hediyeler verildi…