• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BAŞKAN GÖKÇEK’TEN, YEREL BASINA DESTEK

27 Ocak 2016, Çarşamba

-1. ANADOLU MEDYA ÖDÜL TÖRENİ’NE KATILAN BAŞKAN GÖKÇEK: “YEREL TELEVİZYONLARA AYRI BİR DEĞER VE ÖNEM VERİYORUM” “ONLARIN GÜÇLÜ OLMASI, TÜRKİYE’NİN GÜÇLÜ OLMASI DEMEK” “HÜKÜMETİMİZ, ÖZELLİKLE ULUSAL BASIN KARŞISINDA YEREL BASINA ÖZEL DESTEKLER VERMELİ”

yerel_basin_4.jpgAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Anadolu Yayıncılar Derneğince düzenlenen "1. Anadolu Medya Ödül Töreni" katıldı.
Medya temsilcileri, gazeteciler ile sanat dünyasından birçok davetlinin bulunduğu ödül töreninde konuşan Başkan Gökçek, “Yerel televizyonlara ayrı bir değer ve önem veriyorum. Onların güçlü olması, Türkiye’nin güçlü olması demek” dedi.
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun da katıldığı tören Rixos Otel'de gerçekleştirildi.
“Heredot Cevdet” karakteri ile bilinen sanatçı Hasan Kaçan, Haber 7 sitesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Erdoğan ve CNN Türk Ankara temsilcisi Hande Fırat’a ödülünü veren Başkan Gökçek, “Ben yerel televizyonları Türkiye’de beklide en fazla kullanan belediye başkanıyım. Onun için yerel televizyonlara ayrı bir değer ve önem veriyorum” diye konuşarak, yerel basına desteğini anlattı.
Anadolu Yayıncılar Derneğini de bu etkinliğinden dolayı kutlayan Başkan Gökçek, şunları söyledi:
“Buradan Sayın Bakanıma sesleniyorum. Hükümetimiz, özellikle ulusal basın karşısında yerel basına da özel destekler vermeli diyorum. İnanıyorum ki buradaki bütün yerel radyolar da televizyonlar da bunu düşünür. Onların güçlü olması, Türkiye’nin güçlü olması demek. Sesimizi hep ilettiler, hiç bizden ekranlarını, mikrofonlarını esirgemediler. Hepsine teşekkür ediyorum başarılarının devamını diliyorum.”