• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

ASKİ'DEN ATIK SU ANALİZLERİNE ONLİNE ÖDEME…

13 Ocak 2020, Pazartesi

ASKİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ATIK SU RUHSAT VE DENETİM AMAÇLI ALINAN SULARIN ANALİZ ÜCRETLERİ İÇİN ONLİNE ÖDEME UYGULAMASI BAŞLATTI 

-ENDÜSTRİYEL ÜRETİM YAPAN FİRMALAR, ATIK SU DENETİM VE ANALİZ ÜCRETLERİNİ ASKİ MOBİL UYGULAMASI YA DA “HTTP://WWW.ASKİ.GOV.TR” İNTERNET ADRESİ ÜZERİNDEN KREDİ KARTI İLE ONLİNE ÖDEYEBİLECEK

         ASKİ Genel Müdürlüğü, endüstriyel firma abonelerinin atık su analiz ücretlerine online ödeme kolaylığı getirdi.

         Akıllı kent uygulamaları kapsamında teknolojiyi kullanarak, hızlı, pratik ve güvenli uygulamaları abonelerin hizmetine sunan ASKİ Genel Müdürlüğü, endüstriyel üretim yapan firmalar için atık su analiz ücretlerini online ödeme uygulamasını hayata geçirdi. 

ZAMANDAN TASARRUF

         ASKİ Genel Müdürlüğü, “Atık Suların Kanalizasyon Şebekesine Deşarj Yönetmeliği’’ kapsamında kent genelinde endüstriyel atık suyu olan tesisleri denetliyor.

        Endüstriyel atık sular kanalizasyon sistemine deşarj edilirken, tesislere ait atık sular kanalizasyona deşarj edilmeden önce ASKİ tarafından numune alınarak, kriterlere uygun olup olmadığı analiz ediliyor.

        Bu kapsama giren tesislerin gerek atık su ruhsat başvuruları gerekse de rutin denetim analizlerini belirli ücret karşılığında gerçekleştiren ASKİ, Ankara’da zamandan tasarruf sağlayan online ödeme uygulamasını başlattı.

İNTERNET ÜZERİNDEN SORGULA VE ÖDE

         Online ödeme kolaylığı için yeni uygulamadan faydalanmak isteyen firmalar analiz ücretlerini, ASKİ mobil uygulaması üzerinden ya da http://www.aski.gov.tr internet adresinden borç sorgulaması yaptıktan sonra kredi kartıyla ödeyebilecek.