• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

ASFALT EKİPLERİ GECE GÜNDÜZ BAYRAM MESAİSİNDE

02 Haziran 2019, Pazar

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ FEN İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI'NA BAĞLI EKİPLER, BAŞKENT'İN MUHTELİF NOKTALARINDA 7/24 ASFALT SERİMİ, ASFALT YAMA, KALDIRIM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

-BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ, MEZARLIK YOLLARI İLE KÖY YOLLARININ BAKIM ÇALIŞMALARINI DA YAPIYOR

-EKİPLER, VATANDAŞLARIN GÜNDÜZ SAATLERİNDE ULAŞIM SORUNU YAŞAMAMASI İÇİN ÇALIŞMALARINI GECE GERÇEKLEŞTİRİYOR

-BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ BAYRAMDA DA ÇALIŞMALARINA ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

        asfalt_330.jpg Ankara Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların bayramı daha huzurlu ve güvenli geçirebilmeleri için Başkent’in birçok noktasında asfalt serimi, asfalt yama ve kaldırım çalışmalarına gece-gündüz aralıksız devam ediyor.

     Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, çalışmalarını özellikle trafiğin daha az olduğu gece saatlerinde gerçekleştiriyor.

60 AYRI NOKTADA YOĞUN MESAİ

          2019 yılı planlaması kapsamında yapılacak öncelikli noktaları belirleyen Büyükşehir Belediye ekipleri, 60 ayrı noktada asfalt yama çalışmalarını sürdürüyor.

         Başta metropol ilçeler olmak üzere birçok noktada gece-gündüz çalışan ekipler; sinyalizasyon, ızgara kenarları ve ASKİ çalışmalarından kaynaklanan çukurlar, rögar kapaklarının yanlarında oluşan yükseltiler ile enerji firmalarının kazı çalışmalarından kaynaklı çukurların onarımı için de asfalt yaması yapıyor.

MEZARLIK VE KÖY YOLLARINA DA BAKIM

         Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bayram öncesinde dış ilçelerin ve köy yollarının da bakım çalışmalarını yürütüyor.

         Bir çok noktada yol bakım, asfalt yama çalışması yapan ekipler bayramda kabir ziyareti yapacak olan Başkentliler için Büyükşehir'e bağlı mezarlıklarla, köy mezarlıklarına giden yolların da bakımını gerçekleştiriyor.

ASFALT SERİMİ VE KALDIRIM ÇALIŞMALARI TAM GAZ

         Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler, gece gündüz sürdürdüğü çalışmalarına şehrin dört bir yanında devam ediyor.

         Başkent'in bir çok noktasında asfalt serimi ve kaldırım çalışması da yapan ekipler, trafiğin aksamaması ve vatandaşın çalışmalar sırasında rahatsızlıklarını en az düzeye çekmek amacıyla daha çok gece mesai yapıyor.

         7/24 çalışmalarına aralıksız devam eden Büyükşehir ekipleri Ramazan Bayramı’nda da çalışmalarına hız kesmeden devam edecek.