• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

ANKARA’DA SU BEDELLERİNDE İNDİRİM

12 Aralık 2017, Salı

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ,  ÇEVRE İLÇELERDE SU TARİFELERİNDE, FARKLI KALEMLERDE İNDİRİM KARARI ALDI

BUNA GÖRE;

16 ÇEVRE İLÇEDE, SU VE ATIKSU BEDELLERİNDE YÜZDE 5 İNDİRİM YAPILDI.YİNE BU İLÇELERDE HİZMET BEDELLERİ İNDİRİLDİ

NKARA GENELİNDE BULUNAN MANDIRALARDA DA SU VE ATIKSU BEDELİ,  YÜZDE 50 ORANINDA DÜŞÜRÜLDÜ

ANKARA GENELİNDE İSE AÇMA-KAPAMA BEDELLERİ, YAKLAŞIK YÜZDE 30 İNDİRİLDİ

-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DOÇ. DR. TUNA:

"İMKANLARIMIZ ÖLÇÜSÜNDE HALKIMIZA YÖNELİK BU DESTEK VE KATKILARIMIZ DEVAM EDECEK. ANKARAMIZA HAYIRLI OLSUN"

  Büyükşehir Belediye Meclisi,  Başkent'in çevre ilçelerinde uygulanan su ve atıksu bedellerinde, farklı kalemlerde indirim kararı aldı

  AK Parti Grubu'nun önerisiyle, Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’ne gelen indirime ilişkin önerge, tüm partilerin oy birliğiyle kabul edildi. İndirimler, 1 Ocak’tan itibaren geçerli olacak.

  Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Twitter'dan yaptığı paylaşımlarla, su bedellerindeki indirimi, şu şekilde duyurdu:

  "Ankara Büyükşehir Belediye Meclisimizce, Ankara'daki su fiyat tarifelerinde değişikliğe gittik.

  Buna göre; şikayetlere neden olan, ödenmemiş borcundan dolayı veya  başka sebeplerden açma kapama işlemi yapılan abonelerden alınan 21,5 TL'lik ücrete yaklaşık yüzde 30 indirim yaparak 15 TL'ye, Bütünşehir Yasası ile bağlanan ilçelerde de merkezde 13 TL, köylerde (mahallelerde) ise 12 TL'ye düşürdük.

  Ayrıca Bütünşehir Yasası ile Büyükşehir sınırları kapsamına alınan 16 ilçede konut ve işyerlerinden alınan su ve atıksu bedellerinde yüzde 5 oranında indirim yapıyoruz. Yine 16 ilçede hizmet bedelini, merkezde 5 TL'den 3 TL'ye, köylerde 5 TL'den 2 TL'ye düşürüyoruz.

  Ankara genelinde bulunan mandıralarda da su ve atıksu bedelini  yüzde 50 oranında düşürerek, 6.80 TL'den 3,40 TL'ye çekiyoruz. İmkanlarımız ölçüsünde halkımıza yönelik bu destek ve katkılarımız devam edecek. Ankaramıza hayırlı olsun."