• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

ANKARA ŞEFFAF YÖNETİMİ SEVDİ…

31 May 2019, Cuma

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MAL VE HİZMET ALIM İHALELERİNİ CANLI YAYINLAMAYI SÜRDÜRÜYOR

-EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN “OTOMATİK ŞANZIMAN YAĞI VE ANTRİFİRİZ ALIMI İŞİ”, “ÜÇ KALEM KAPORTA VE CNG KISMI YEDEK PARÇA ALIMI İŞİ” VE “30 ADET AYAK FREN VENTİLİ ALIMI” İHALESİ BÜYÜKŞEHİR SOSYAL MEDYA HESAPLARINDAN CANLI OLARAK YAYINLANDI

-EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN BİR DİĞER İHALE “KASET FİLTRE ALIMI İŞİ” DE ELEKTRONİK ORTAMDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

-KAMERALARIN ÖNÜNDE GERÇEKLEŞEN AÇIK İHALEYE FİRMALAR YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

         seffaf_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla Büyükşehir Belediyesi’nde başlatılan canlı ve açık ihale yöntemi her geçen gün daha da benimsenerek, yoğun ilgi görüyor.

         Dürüstlük, şeffaflık, eşit muamele ve hesap verebilirlik ilkeleriyle hareket ederek örnek uygulama ve çalışmalara imza atan Büyükşehir Belediyesi, herkese açık olarak gerçekleştirdiği mal ve hizmet teklif alım ihalelerini, Sosyal Medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlamayı sürdürüyor.

CANLI YAYIN İHALELERİ ARTIYOR

         EGO Genel Müdürlüğü Raylı Sistemler Daire Başkanlığı ve Araç Bakım Onarım Daire Başkanlığı'nın malzeme alım ihalesi Ankara Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası'nda eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

         Kamuoyuna ve firmalara açık olarak gerçekleştirilen ve yaklaşık maliyeti 2 milyon 101 bin 800 TL olan “Otomatik Şanzıman Yağı ve Antifriz Alımı İşi İhalesi”,  Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin youtube, facebook ve twitter adresleri üzerinden canlı yayınlandı.

         EGO Genel Müdürlüğü Araç Bakım Onarım Daire Başkanlığı’nın yaklaşık maliyeti 232 bin 730 TL olan “Üç kalem kaporta ve CNG Kısmı Yedek Parça Alımı İşi” ihalesi iki oturumda gerçekleşti.

          İki günde üç ihale arka arkaya canlı olarak yayınlanırken yaklaşık maliyeti 259 bin 738 lira 50 kuruş olan “30 Adet Ayak Fren Ventili Alımı” ihalesi de Büyükşehir Belediyesi Sosyal Medya hesaplarından canlı izlendi.

E-İHALE

         Raylı Sistemler Daire Başkanlığı'nın e-ihale yolu ile gerçekleştirdiği bir başka ihalede elektronik ortamda yapıldı.

         Ankara Metrosu İşletmesi M1-M2-M3-M4 hatları havalandırma sistemlerinde kullanılmak üzere “Kaset Filtre Alımı İşi” ise elektronik ortamda gerçekleştirildi. Yaklaşık maliyeti 145 bin 407 lira 28 kuruş olan e-ihaleye de firmalar yoğun ilgi gösterdi. İhale Komisyonları firma tekliflerini değerlendirdikten sonra en uygun teklifi veren firmaları EKAP üzerinden açıklayacak.