• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

ANKARA FUAR ALANI TOPLANTISI

18 Eylül 2017, Pazartesi

-TOPLANTI SONUNDA AÇIKLAMA YAPAN BAŞKAN GÖKÇEK:

“30 EYLÜL’DE İHALE İLANINA ÇIKILACAK VE 30 EKİM’DE İHALE SONUÇLANACAK”

“FUAR ALANININ YAPIMI İÇİN 2018 YILI SONUNA KADAR SÜRE VERİLECEK”

ESKİ TBMM BAŞKANI ÇİÇEK’İN DE KATILDIĞI TOPLANTI, BAŞKAN GÖKÇEK’İN EV SAHİPLİĞİNDE DÜZENLENDİ

TOPLANTIYA, FUAR ALANI İÇİN KURULAN ŞİRKET ORTAKLARININ (BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, TOBB, ATO, ASO, AKYURT BELEDİYESİ İLE ANKESOB) BAŞKANLARI KATILDI

ATB BAŞKANI YAVUZ, MAZERETİ NEDENİYLE KATILAMADI

    gokcek_fuar_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başkent’in en büyük ihtiyaçlarından biri olarak görülen fuar alanıyla ilgili ihale ilanına 30 Eylül'de çıkılacağını, ihalenin de 30 Ekim’de sonuçlanacağını açıkladı.

     Başkan Gökçek, Fuar alanının yapımı için verilecek sürenin de 2018 yılı sonu olduğunu söyledi.

        Fuar alanı için kurulan “Ankara Uluslararası Fuarcılık ve Kongre A.Ş”nin hissedar başkanları, Eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in de katılımıyla; Başkan Gökçek’in ev sahipliğinde, Büyükşehir Belediyesi’nde yeniden bir araya geldi.

Çiçek ve Başkan Gökçek’in yanı sıra toplantıya; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş ile Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mehmet Yiğiner katıldı. Mazereti nedeniyle toplantıya katılamayan Ankara Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Faik Yavuz’un yerine, TOBB Başkanı Hisarcıkoğlu vekalet etti.

            Basına kapalı yapılan toplantının ardından açıklamada bulunan Başkan Gökçek, alınan kararlara ilişkin bilgiler verdi. Cemil Çiçek’in öncülüğünde gerçekleşen toplantıda, anlaşmanın sağlandığını, projede ufak bir tadilat yapıldığını kaydeden Başkan Gökçek, “Fuar alanıyla ilgili bugün toplantı yaptık. Sayın Cemil Çiçek Bakanımız da iştirak ettiler. Bu ayın (Eylül) 30’unda ihale ilanına çıkılacak.  Ekim 30’da ihale yapılacak” dedi.

"FUAR ALANI 2018 SONUNDA TAMAM"…

İhalenin Ekim ayı itibariyle bitmiş olacağını bildiren Başkan Gökçek, “2018 yılının sonuna kadar da yapım için süre verilecek. Genel olarak alınan karar bu” bilgisini paylaştı.

            Projede ufak bir tadilata gidildiğini de ifade eden Başkan Melih Gökçek, “Geçen sefer çıktığımızda, proje kapsamı 240 bin metrekareydi. Şimdi biraz daha aşağıya indi ve projenin bir bölümünden vazgeçildi. Kapalı alan küçültüldü. 50 bin metrekare olan kapalı alan, 40 bin metrekareye indi” diye konuştu.