• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

ANADOLU BULVARI'NA YENİ ALT GEÇİT

15 Ekim 2017, Pazar

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ANADOLU BULVARI’NDA KESİNTİSİZ TRAFİK AKIŞINI SAĞLAMAK AMACIYLA, TÜVTÜRK KAVŞAĞI’NA YENİ BİR ALT GEÇİT YAPIYOR

        alt_gecit_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi, şehrin dört bir tarafında ulaşımı rahatlatma çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor. Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Bulvarı’nda kesintisiz trafik akışını sağlamak amacıyla, TüvTürk Kavşağı’na yeni bir alt geçit yapıyor.

         Altyapı deplase imalatları tamamlanan ve forekazık yapımları devam eden  alt geçit, 3 gidiş-3 geliş ve toplam 410 metre uzunluğunda olacak. Çalışma kapsamında 482 adet forekazık ve 68 adet öngermeli kiriş imalatları yapılacağı bilgisini veren Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Vedat Üçpınar, “Buradaki alt geçit çalışmamızla birlikte, kavşaktaki sinyalize kaldırılacak, Çevre Yolu’na kadar Anadolu Bulvarı’nda ışıksız ve kesintisiz bir trafik akışı sağlanmış olacak” dedi.

Yol üzerindeki kısmı sıkışıklıkların önüne geçilmesi adına Anadolu Bulvar’ında daha önce de köprülü kavşak ve “U” dönüş geçitleri inşa edildiğini hatırlatan Üçpınar, bu çalışmaları; “CHP Önü Milli İrade Köprülü Kavşağı, Marşandiz Köprüsü (53 Gün Köprüsü), Ali Semerkandi Alt Geçidi, Necip Fazıl Köprüsü, 1071 Malazgirt Bulvarı üzerine yapılan 4 köprü ve bulvar, Dikmen’deki gecekondunun yıkılması ve yola dahil edilmesi, Hurdacılar Sitesi Kavşağı ‘U’ dönüş köprüsü, ASKİ İvedik Arıtma Tesisleri önü ‘U’ dönüş köprüsü, ANKAPARK Üst Geçit Köprüsü” olarak sıraladı.

19 KİLOMETRELİK KESİNTİSİZ TRAFİK…

Bulvardaki mevcut köprülü kavşaklarda da bakım çalışmaları yapıldığını kaydeden Vedat Üçpınar, “Ayrıca Anadolu Bulvarı’nı 8 şeride çıkararak, genişlettik ve ODTÜ’de son bulan kısmına da 1071 Malazgirt Bulvarı’nı yaparak, Anadolu Bulvarı’nı Konya Yolu’na bağladık. Bu çalışmalar sayesinde de Büyükşehir Belediyesi olarak Dikmen Sokullu Caddesi’nden Çevre Yolu’na kadar kuzey-güney yönünde 19 kilometrelik kesintisiz bir trafik akışı sağlamış olduk” dedi.