• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

ABB ŞİDDET MAĞDURU KADINLARIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDİYOR

16 Eylül 2019, Pazartesi

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ “KADIN DOSTU ŞEHİR” OLMAYA YÖNELİK ÇALIŞMALARINA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEYECEK

-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ, TÜRKİYE KADIN DERNEKLERİ FEDERASYONU BAŞKANI CANAN GÜLLÜ VE BERABERİNDEKİ HEYET İLE BİR ARAYA GELDİ

-CANAN GÜLLÜ, KADINA ŞİDDETİN ÖNLENMESİ İÇİN “ACİL YARDIM İŞ BİRLİĞİ” KURULMASI İÇİN DESTEK İSTEDİ

-BAŞKAN YAVAŞ:

“ŞİDDETİN KARŞISINDAYIZ”

“KADINLARIMIZA ŞİDDETİN ÖNLENMESİ İÇİN HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE HAZIRIZ”

         Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü ve beraberindeki heyet, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı ziyaret etti.

          Türkiye genelinde kadına yönelik şiddetin önlenmesi için önemli çalışmalar yaptıklarını belirten Canan Güllü, Büyükşehir Belediyesi ile “Acil Yardım İş Birliği” protokolü imzalamak istediklerini söyledi.

BAŞKAN YAVAŞ’TAN DESTEK SÖZÜ

Örnek protokolü inceleyen Başkan Yavaş, özellikle son zamanlarda şiddet mağduru kadınların arttığına dikkat çekerek, şiddetin önlenmesi, toplumun bilinçlendirilmesi için Belediye olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

Ankara’da kadın dostu şehir olma yönünde yapılan çalışmalar nedeniyle Başkan Yavaş’a teşekkür eden Canan Güllü, aynı zamanda şiddet hattının Başkent genelinde tanıtılması ve farkındalık yaratılması amacıyla Metro, EGO otobüsleri ve kent genelinde bulunan led ekranlarda yayınlaması yönünde de destek istedi.

BAŞKAN YAVAŞ: “KADINLARIN YANINDAYIZ”

Kadınların toplumda hak ettikleri değer ve konuma gelmesi için çaba harcadıklarına dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Elimizden gelen her türlü yardımı yaparız. Her gün televizyonu açtığımız zaman gördüğümüz cinayet haberleri bizi derinden üzüyor. Şiddetin karşısındayız, her zaman kadınlarımızın yanındayız” dedi.