Alo 188 Ambulans / Cenaze

 217746_164762346914416_6178924_n.jpg

İletişim Bilgileri
Adres : Tandoğan Celal Bayar Bulvarı No 53 Çankaya/ANKARA
Telefon : 188
E-posta : aloambulans(at)ankara.bel.tr
Video

Alo 188 (Ambulans/Doğum/Cenaze)

En Son Haberler

cenaze.jpgBüyükşehir Belediyesi’nin sosyal hizmet anlayışı doğrultusunda öncelikli olarak dar gelirli, yoksul ve hiçbir sosyal güvencesi olmayan vatandaşlar ile Ankara’da yaşayan tüm doğum hastalarına hizmet vermek amacıyla “Alo Ambulans” Ambulans Merkezi 2002 yılı Haziran ayında hizmete girmiştir.

Ancak Diyaliz ve yatalak, kaza geçirmiş hastaların yoğun talepleri nedeniyle yaptığımız araştırmada bu taleplerin haklılığı tespit edilmiş, bunun üzerine bu talepleri de karşılayacak şekilde  “Alo Ambulans” hizmetlerinin hizmet alanı genişletilmiştir.

Bu düzenlemeyle Doğum, Diyaliz hastaları ile yatalak, kaza geçirmiş hastaların evinden sağlık kuruluşuna (hastane v.b.) doğum sonrası annenin bebeğiyle birlikte, Diyaliz ve yatalak, kaza geçirmiş hastaların tedavileri sonrası da sağlık kuruluşundan evlerine zamanında, hijyenik ve sağlık koşullarına uygun ortamda ücretsiz olarak taşınmaları sağlanmaktadır.

Tatil günleri de dahil 24 saat kesintisiz çalışma esaslarına göre kurulan merkez de donanımlı 15 ambulansla doğum ve yatalak, kaza geçirmiş hastalar, 5 adet Minibüsle de Diyaliz hastalarının taşınması hizmeti verilmektedir.

“Alo Cenaze” Hizmetleri Merkezi

Belediyemiz Çevre Koruma Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ve 15 Nisan 2003 tarihinden itibaren cenaze1.jpgDaire Başkanlığımızca yürütülen “Alo Cenaze 188” Cenaze hizmetleriyle Ankara mücavir alan içi ücretsiz cenaze işlem ve nakilleri ile Ankara dışına aracın benzin veya mazotunu karşılamak kaydıyla hasta ve cenaze nakil hizmetleri yürütmektedir.
 
“Alo Cenaze 188” Cenaze hizmetleri merkezimizde; Ankara mücavir alan sınırları içerisinde yaşayan vatandaşların cenaze işlemlerini (Cenaze Nakil, Doktor, İmam ve Taşıyıcılık) ücretsiz olarak yerine getirmek, Ankara dışına (taşraya) aracın mazot veya benzini karşılanmak kaydıyla hasta ve cenaze nakil hizmeti verilmektedir.

Tatil günleri de dahil 24 saat kesintisiz çalışma esaslarına göre kurulan merkez de 17 adet donanımlı Cenaze aracı ile hizmet yürütülmektedir.

2007 Yılı  İlk Altı Aylık Faaliyet Döneminde:  Ankara mücavir alan sınırları içinde 3591 cenaze işlemi ve nakli yapılmıştır Bu dönem içinde Ankara dışına 278 cenaze ve 33 hasta nakli olmak üzere toplam 331 nakil gerçekleştirilmiştir.

"Alo Cenaze" Hizmetleri Merkezi Faaliyet Raporu 2006 yılında Cenaze hizmetleri kapsamında;
 
Ankara Mücavir alanı içinde 7827 Cenaze nakli ve Ankara dışına 610 Hasta ve Cenaze nakli olmak üzere toplam 8437 nakil gerçekleştirilmiştir.

İlgili Sayfalar