Büyükşehir Belediye Meclisiİlçe Belediye Başkanları

Sayfa Güncellemeleri Devam Etmektedir.

gltekinayanta.jpg

Akyurt Belediye Başkanı Gültekin AYANTAŞ

AK Parti

1964 yılında Ankara Akyurt’ta doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Akyurt’ta Lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1987 yıldında Yüksek öğrenimine Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Yapı Bölümünden mezun oldu. 1989 yılında öğretmenlik görevine başladı. Ülkemizin çeşitli yörelerinde idareci öğretmen olarak görev yaptı.

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak çalışırken 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde belediye başkanı seçildi. 29 mart 2009 yerel seçimlerinde tekrar aday olarak ikinci kez bu göreve seçilen Gültekin AYANTAŞ evli ve iki çocuk babasıdır.

veyseltiryaki.jpg

Altındağ Belediye Başkanı Veysel TİRYAKİ

AK Parti

1965 Yılında Bolu Dörtdivan'da doğdu. İlk, orta, lise tahsilini Dörtdivan ve Gerede'de tamamladı. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. Kısa bir süre Maliye Bakanlığı'nda Denetim Elemanı olarak görev yaptıktan sonra 1990 yılından itibaren İçişleri Bakanlığı'nda Mülki İdare Amiri olarak Ağaçören, Tufanbeyli, Hasankeyf ve Arhavi ilçelerinde Kaymakam; Artvin ve Osmaniye illerinde de Vali Yardımcısı olarak görev yaptı.

1992 yılında yerel yönetimler ve mesleki incelemelerde bulunmak üzere 6 ay İngiltere'de kaldı. 1998 - 1999 yıllarında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü'nde "Kamu Yönetimi Yüksek Lisans" programını tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde de yüksek lisans yaptı.

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü'nde Daire Başkanı olarak görevini sürdürürken 2004 yılında Belediye Başkanlığı adaylığı için istifa etti. 2004 seçimlerinde Altındağ Belediye Başkanı seçildi. 2009 seçimlerinde seçilen Veysel TİRYAKİ ikinci kez Altındağ Belediye Başkanı oldu.

Evli ve Üç çocuk babası. İyi derecede İngilizce biliyor.

no_image.jpg

Ayaş Belediye Başkanı Bülent TAŞAN

AK Parti

 

 ibrahimgC3BCrbC3BCz.jpg

Bala Belediye Başkanı İbrahim GÜRBÜZ

AK Parti

1962 yılında Ankara'nın Bala ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bala'da tamamladıktan sonra Emniyet Genel Müdürlüğünde göreve başladı. 20 yıl Emniyet Genel Müdürlüğü'ndeki görevine devam eden İbrahim GÜRBÜZ 20 Mart 2009 yılındaki yerel seçimlerde Bala Belediye Başkanlığına seçildi.

İbrahim GÜRBÜZ evli ve 4 çocuk babasıdır.

 
 
 

 no_image.jpg

Çankaya Belediye Başkanı Alper TAŞDELEN

CHP

 

 

 no_image.jpg

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay HACEHAN

AK Parti 

 gaziC59Fahin.jpg

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi ŞAHİN

AK Parti

1962 yılında Ankara'nın Elmadağ ilçesinde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Mamak’ta, yükseköğrenimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü ve Gazi Üniversitesi Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesi’nde tamamladı.

10 yıl Adalet Bakanlığı’nda görev yaptı. Mamak Belediyesi Meclis Üyeliği’ne seçildikten sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde İdari Müşavirlik görevinde bulundu.

İki dönem Mamak Belediye Başkanlığı yaptı ve ardından da Elmadağ Belediye Başkanlığı’na seçildi.

İngilizce ve Arapça biliyor.

 

 ender_demirel_etimesgut.jpg

Etimesgut Belediye Başkanı Enver DEMİREL

MHP

1961 yılında Ankara'da doğdu. Asıl mesleği serbest Muhasebeci olan DEMİREL, 1995-1999 yılları arasında MHP Etimesgut İlçe Başkanlığı görevine seçildi. 18 Nisan 1999 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçiminde de Etimesgut Belediye Başkanı seçildi.

2006 Temmuz ayında yapılan İlçe Kongresinde tekrar İlçe Başkanlığı görevini üslenen DEMİREL, 2009 Tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçiminde Belediye Başkanı olarak seçilmiştir.

 

 no_image.jpg

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih DURUAY

Ak Parti

 

 

 no_image.jpg

 

Kalecik Belediye Başkanı Filiz ULUSOY

Ak Parti

 

 

 lokmanertC3BCrk.jpg

Kazan Belediye Başkanı Lokman ERTÜRK

AK Parti

1970 Kazan Örencik Köyü`nde doğdu. İlkokulu Örencik Köyü`nde, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. Preston Üniversitesi İşletme Bölümden mezun oldu.

Kazan FM ve Soğuksu FM Radyoları`nın kurucularından, Kazan Örencik Köyü Kalkınma ve Dayanışma Derneği, Ankaralılar ve Ankara`ya Hizmet Edenler Dernekleri`nin (AHİD) kurucu ve yönetim kurulu üyesi. Fazilet Partisi Kurucu İlçe Başkanlığı ve Ak Parti Kurucu İlçe Başkanlığı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek’in danışmanlığını yaptı .

Evli ve üç çocuk babasıdır.

 

 mustafa_ak.jpg

 

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK

AK Parti

1964 yılında Konya’nın Seydişehir İlçesi'nde doğdu. İlk-orta ve lise tahsilini Konya’da tamamladı. 1983 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1987 yılında mezun oldu.

İstanbul’da özel sektörde çeşitli alanlarda yönetici olarak çalıştı. Yöneticiliği yanında sektörel dergilerde koordinatörlük görevlerinde bulundu. 1991 yılı itibari ile Ankara’da Basın-Yayın ve Matbaacılık alanlarında faaliyet gösteren bir işletme kurdu. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler üstlendi.
Halen İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları ve Mensupları Vakfı’nın yönetim kurulu Başkan Yardımcılığı ve Ankara Grup Başkanlığı görevini yürütmektedir. Aktif siyasi hayatına kuruluşundan itibaren AK Parti’de başladı. Ankara İl Başkanlığı bünyesinde Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. İl Başkan Yardımcılığı ve Sosyal İşler Başkanlığı görevlerinde bulundu.
Ayrıca, AK Parti’nin eğitim faaliyeti olan Siyaset Akademisi’nin Ankara Koordinatörü olarak üç dönem Yerel Yönetimler Programı’nın yürütülmesinin öncülüğünü yaptı. 29 Mart Yerel Seçimlerinde  Keçiören Belediye Başkanlığı'na seçildi.

Mustafa AK evli ve üç çocuk babasıdır.

 

 mesut_akgul.jpg

Mamak Belediye Başkanı Mesut AKGÜL

AK Parti

Mesut AKGÜL, 1967 yılında Mamak’ta doğdu. Eğitimini Piyalepaşa İlkokulu, Tuzluçayır Ortaokulu, Abidinpaşa Endüstri Meslek Lisesi, Yüksek Öğrenimini ise 9 Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde 1988 yılında tamamladı.

Kurucusu olduğu Gönül Vakfı’nın 7 yıl genel başkanlığını yürüterek sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetlerinde bulundu.

Aktif siyasi hayatı 2001 yılında AK Parti Mamak İlçe Başkanlığı’nda kurucu yönetim kurulu üyeliği ve ilçe seçim işleri başkanlığı, siyasi ve hukuk işleri başkanlığı görevlerinde bulundu. 3 Kasım 2002 Genel Seçimlerinde AK Parti Ankara I. Bölge 11. sıra Milletvekili adayı olarak seçimlere girdi. 28 Mart 2004 Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Parti İl Başkanlığı Seçim Koordinasyon Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2006 yılında yapılan 2. Olağan Kongre’de AK Parti Mamak İlçe Başkanlığı görevine seçildi.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 selC3A7ukC3A7etin.jpg

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk ÇETİN

Ak Parti

Çankırı'nın Çerkeş ilçesinde doğdu. İlk ve Orta tahsilini Ankara' da, Lise tahsilini İstanbul' da tamamladı. Üniversite öğrenimini 1985 yılında Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladı.

Özel bir Eğitim kurumunun Kurucu Müdürlüğünü ve Genel Müdürlüğünü yürüttü. Bu esnada Ak Parti Ankara İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak Teşkilat Birimi Başkan Yardımcılığı yaptı. 28 Mart 2004'te Pursaklar Belediye Başkanı seçildi.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 
 

 

 mustafa_tuna.jpg

 

 

Sincan Belediye Başkanı Mustafa TUNA

AK Parti

1957 yılında Şarkışla'da doğmuştur. 1980 yılında, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden İnşaat Mühendisi olarak mezun olmuştur. 1982 yılında, İTÜ İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünden Yüksek Mühendis unvanı almıştır.1982-1983 yıllarında ABD’de eğitim görmüştür. Bütün akademik gereklilikleri yerine getirerek “Atıksu Arıtma Tesisleri Maliyet İndeksi ve Debi – Maliyet İlişkileri” konusundaki tez çalışmasını tamamlaması üzerine, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından 1995 yılında kendisine Doktor Yüksek Mühendis unvanı verilmiştir. 1998 yılında, Su Kirlenmesi ve Kontrolü Bilim Dalında Üniversitelerarası Kurul tarafından Doçent unvanı verilmiştir.Özel sektördeki uygulama çalışmalarına paralel olarak, çevre teknolojisi, altyapı planlaması ve mühendislik ekonomisi alanlarında da akademik çalışmalarını sürdürmüştür.

Ulusal ve uluslararası ölçekte çok sayıda bilimsel yayınlar yapmıştır.Uluslararası yayınlarından dolayı TÜBİTAK ‘dan yayın teşvik ödülü kazanmıştır. Bir taraftan önemli altyapı ve üstyapı uygulama projelerini gerçekleştirirken diğer taraftan akademik faaliyetlerini de sürdürmüş ve çalışma konusu ile ilgili lisans üstü tezlere jüri üyesi olarak katılmıştır. Science Citation Index’ce taranan hakemli dergilerde makalesi yayınlanmış ve çok sayıda atıf yapılmıştır.

İTÜ Mezunları Eğitim Vakfının kurucu başkanı, İnşaat Mühendisleri Odası üyesi, Su Kirlenmesi Araştırmaları ve Kontrolü Türk Milli Komitesi üyesidir.
2002 – 2007 yılları arasında Ankara Milletvekili olarak görev yapmış olup bu süreç içerisinde AGİTPA Türk Grubu Üyeliğinde birçok uluslararası temaslarda bulunmuştur.

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Sincan Belediye Başkanlığına seçilmiştir.

 

 fethiyasar.jpg

 

Yenimahale Belediye Başkanı Fethi YAŞAR

CHP

1949 yılında Afyon'un Sandıklı ilçesi'nde doğdu. İlk ve ortaokulu Sandıklı'da, lise tahsilini Ankara'da tamamladı.

Fethi YAŞAR, eğitiminden sonra serbest ticarete başladı. Ailesi ile birlikte Yenimahalle ve Siteler'de başladığı ticaret hayatına, ülkemiz ekonomisi'nin en önemli sektörü olan turizm ve tekstil alanlarında yatırım yaparak devam etti.

Şu an tam entegre döşemelik ve perde kumaşı üreten Prestige Mensubat A.Ş 'nin ve Yaşar Turizm A.Ş'nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yönetmektedir.
Sonraki yıllarda CHP Gençlik Kolları Başkanlığı, İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, İlçe Sekreterliği, 1990 sonrası SHP döneminde 3 dönem Kurultay Delegeliği yaptı.
Fethi YAŞAR 2004-2009 yılları arasında Yenimahalle ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği görevlerinde bulundu. Ayrıca kurultay delegesidir.

2009 Yılı Mahalli İdareler Seçim'inde Yenimahalle Belediye Başkanı olarak seçildi.

Evli ve iki  çocuk babasıdır.