Büyükşehir Belediye Meclisiİlçe Belediye Başkanları

gultekin_ayantas.jpg

Akyurt Belediye Başkanı Gültekin AYANTAŞ

AK Parti

1964 yılında Ankara Akyurt’ta doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Akyurt’ta Lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1987 yıldında Yüksek öğrenimine Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Yapı Bölümünden mezun oldu. 1989 yılında öğretmenlik görevine başladı. Ülkemizin çeşitli yörelerinde idareci öğretmen olarak görev yaptı.

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak çalışırken 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde belediye başkanı seçildi. 29 mart 2009 yerel seçimlerinde tekrar aday olarak ikinci kez bu göreve seçilen Gültekin AYANTAŞ evli ve iki çocuk babasıdır.

 

veysel_tiryaki.JPG

Altındağ Belediye Başkanı Veysel TİRYAKİ

AK Parti

1965 Yılında Bolu Dörtdivan'da doğdu. İlk, orta, lise tahsilini Dörtdivan ve Gerede'de tamamladı. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. Kısa bir süre Maliye Bakanlığı'nda Denetim Elemanı olarak görev yaptıktan sonra 1990 yılından itibaren İçişleri Bakanlığı'nda Mülki İdare Amiri olarak Ağaçören, Tufanbeyli, Hasankeyf ve Arhavi ilçelerinde Kaymakam; Artvin ve Osmaniye illerinde de Vali Yardımcısı olarak görev yaptı.

1992 yılında yerel yönetimler ve mesleki incelemelerde bulunmak üzere 6 ay İngiltere'de kaldı. 1998 - 1999 yıllarında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü'nde "Kamu Yönetimi Yüksek Lisans" programını tamamladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde de yüksek lisans yaptı.

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü'nde Daire Başkanı olarak görevini sürdürürken 2004 yılında Belediye Başkanlığı adaylığı için istifa etti. 2004 seçimlerinde Altındağ Belediye Başkanı seçildi. 2009 seçimlerinde seçilen Veysel TİRYAKİ ikinci kez Altındağ Belediye Başkanı oldu.

Evli ve Üç çocuk babası. İyi derecede İngilizce biliyor.

 

BULENT_TASHAN.JPG

Ayaş Belediye Başkanı Bülent TAŞAN

AK Parti

 

 

 ibrahim_grbz.JPG

Bala Belediye Başkanı İbrahim GÜRBÜZ

AK Parti

1962 yılında Ankara'nın Bala ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bala'da tamamladıktan sonra Emniyet Genel Müdürlüğünde göreve başladı. 20 yıl Emniyet Genel Müdürlüğü'ndeki görevine devam eden İbrahim GÜRBÜZ 20 Mart 2009 yılındaki yerel seçimlerde Bala Belediye Başkanlığına seçildi.

İbrahim GÜRBÜZ evli ve 4 çocuk babasıdır.

tuncer_kpln.JPG

 

Beypazarı Belediye Başkanı  Tuncer KAPLAN

AK Parti

 

 

CANER_CAN.JPG

Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner CAN

Ak Parti

 

 ALPER_TASDELEN.JPG

Çankaya Belediye Başkanı Alper TAŞDELEN

CHP

1974 Ankara doğumlu. Çankaya İlkokulu ve TED Ankara Koleji'ni bitirdi. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nden mezun oldu. ABD'de Columbia Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler dalında yüksek lisans yaptı. New York eski Belediye Başkanı David Dinkins'tan "Çağdaş Belediyecilik ve Kent Yönetimi" dersi alarak, ders tezini "Kent Kalkınmasında Çağdaş Belediyeciliğin Rolü" konusunda yazdı. 1996'da Sosyalist Enternasyonel'in 20. Kongresi'ne "en genç delege" olarak Erdal İnönü ve Deniz Baykal ile birlikte CHP delegesi olarak katıldı. Kanal D'de diplomasi ve siyaset muhabiri olarak iki yıl "gazetecilik" yaptı. 57. Hükümet dönemi’nde Başbakan Bülent Ecevit’in kurduğu “Başbakan Müşavirliği” görevini üstlendi. Ardından özel sektöre geçti ve on yıl çalıştığı "Petrol Ofisi A.Ş." de en son "Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı" görevini yürüttü. CHP 15. Olağanüstü Kurultayı'nda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Parti Meclisi Bilim ve Kültür Platformu Listesi"nde yer aldı. 2011 Genel Seçimleri'nde "CHP Ankara 2. Bölge Milletvekili Adayı" olarak seçimlere katıldı. Dış politika ve siyaset alanlarında gazete ve dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Çankaya Belediye Başkanlığına seçildi. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 TUNCAY_ACEHAN.JPG

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay HACEHAN

AK Parti



 

 GAZI_SAHIN.JPG

Elmadağ Belediye Başkanı Gazi ŞAHİN

AK Parti

1962 yılında Ankara'nın Elmadağ ilçesinde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Mamak’ta, yükseköğrenimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Bölümü ve Gazi Üniversitesi Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesi’nde tamamladı.

10 yıl Adalet Bakanlığı’nda görev yaptı. Mamak Belediyesi Meclis Üyeliği’ne seçildikten sonra Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde İdari Müşavirlik görevinde bulundu.

İki dönem Mamak Belediye Başkanlığı yaptı ve ardından da Elmadağ Belediye Başkanlığı’na seçildi.

İngilizce ve Arapça biliyor.

 

 ENVER_DEMIREL.JPG

Etimesgut Belediye Başkanı Enver DEMİREL

MHP

1961 yılında Ankara'da doğdu. Asıl mesleği serbest Muhasebeci olan DEMİREL, 1995-1999 yılları arasında MHP Etimesgut İlçe Başkanlığı görevine seçildi. 18 Nisan 1999 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçiminde de Etimesgut Belediye Başkanı seçildi.

2006 Temmuz ayında yapılan İlçe Kongresinde tekrar İlçe Başkanlığı görevini üslenen DEMİREL, 2009 Tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçiminde Belediye Başkanı olarak seçilmiştir.

 

evren_beld.jpg

 

 

 

 

 

 

Evren Belediye Başkanı Abdulkadir DEMİRCİ

AK Parti 

1967 yılında Ankara/Evren ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Evren’de Lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. Ticari hayatına 1985-yılından bugüne gıda, beyaz eşya, inşat ve çeşitli alanlarda devam etmekte. Aynı zaman da And Day Tük Pet. Ltd. Şti.sahibi.
Çeşitli Sivil toplum derneklerinde (Evren ilçemiz de Kurs ve Okul talebelerine yardımlaşma derneği başkanlığı, İlçe Emniyet müdürlüğümüzün dernek başkanlığı yaptı.)
Siyasi hayatına 1994 yılın da Evren ilçesinde girerek çeşitli alanlar da hizmet ve katkıları oldu.
Öncelikle 2001-2009 yılları Ak Parti Kuruculuğunu üslendi ve Kurucu Ak Parti Evren İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. 2009 Yerel Yönetimler seçiminde İlçemiz de Ak Parti Evren İlçe Belediye Başkan Adayı oldu.2010 yılında tekrar Ak Parti Evren İlçe Başkanlığı yaptı.2013 yılında yerel seçimler adaylığı için İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek Belediye Başkan Adayı oldu.
2014 Yerel seçimler de Evren Belediye Başkanlığına İlçemizin büyük desteğini alarak Belediye Başkanı seçildi.
Evli ve 3 çocuk babası olan BAŞKAN DEMİRCİ orta seviyede İngilizce bilmektedir.

 FATIH_DURUAY.JPG

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih DURUAY

Ak Parti

 

 

HAVVA_YILDIRIM.JPG

Güdül Belediye Başkanı Havva YILDIRIM 

Ak Parti

 

OZDEMIR_TURGUT.JPG

Haymana Belediye Başkanı Özdemir TURGUT

Bağımsız

 

 FILIZ_ULUSOY.JPG

 

Kalecik Belediye Başkanı Filiz ULUSOY

Ak Parti

 

 

 lokman_erturk.jpg

Kazan Belediye Başkanı Lokman ERTÜRK

AK Parti

1970 Kazan Örencik Köyü`nde doğdu. İlkokulu Örencik Köyü`nde, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. Preston Üniversitesi İşletme Bölümden mezun oldu.

Kazan FM ve Soğuksu FM Radyoları`nın kurucularından, Kazan Örencik Köyü Kalkınma ve Dayanışma Derneği, Ankaralılar ve Ankara`ya Hizmet Edenler Dernekleri`nin (AHİD) kurucu ve yönetim kurulu üyesi. Fazilet Partisi Kurucu İlçe Başkanlığı ve Ak Parti Kurucu İlçe Başkanlığı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ.Melih Gökçek’in danışmanlığını yaptı .

Evli ve üç çocuk babasıdır.

 

 MUSTAFA__AK.JPG

 

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa AK

AK Parti

1964 yılında Konya’nın Seydişehir İlçesi'nde doğdu. İlk-orta ve lise tahsilini Konya’da tamamladı. 1983 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden 1987 yılında mezun oldu.

İstanbul’da özel sektörde çeşitli alanlarda yönetici olarak çalıştı. Yöneticiliği yanında sektörel dergilerde koordinatörlük görevlerinde bulundu. 1991 yılı itibari ile Ankara’da Basın-Yayın ve Matbaacılık alanlarında faaliyet gösteren bir işletme kurdu. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görevler üstlendi.
Halen İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları ve Mensupları Vakfı’nın yönetim kurulu Başkan Yardımcılığı ve Ankara Grup Başkanlığı görevini yürütmektedir. Aktif siyasi hayatına kuruluşundan itibaren AK Parti’de başladı. Ankara İl Başkanlığı bünyesinde Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. İl Başkan Yardımcılığı ve Sosyal İşler Başkanlığı görevlerinde bulundu.
Ayrıca, AK Parti’nin eğitim faaliyeti olan Siyaset Akademisi’nin Ankara Koordinatörü olarak üç dönem Yerel Yönetimler Programı’nın yürütülmesinin öncülüğünü yaptı. 29 Mart Yerel Seçimlerinde  Keçiören Belediye Başkanlığı'na seçildi.

Mustafa AK evli ve üç çocuk babasıdır.

MUHUTTIN_GUNAY.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin GÜNEY

Ak Parti


10.03.1963 Kızılcahamam Güneysaray Köyünde doğdu.

EĞİTİM DURUMU
1968-1973 Kızılcahamam Güneysaray İlkokulu.
1973-1976 Ankara Merkez İmam Hatip Lisesi (Orta kısmı)
1976-1981 Ankara Merkez İmam Hatip Lisesi Mezunu
1985-1987 Kral Suud Üniversitesi (KSÜ) Riyad Arap Dili ve Edebiyatı Dil Enstitüsü Mezun
1987-1993 Eğitim Fakültesi Tarih Bölümü Kral Suud Üniversitesi (KSÜ) Eğitim Fakültesi
Tarih Bölümü Mezunu
1998-2001 Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Bölümü
Tezli Yüksek Lisans (Master)
2000-2001 Bilim Uzmanı Ünvanını aldı.
2006-2008 Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu.

Devamı İçin Tıklayınız...

 

 mesut_akgul.jpg

Mamak Belediye Başkanı Mesut AKGÜL

AK Parti

Mesut AKGÜL, 1967 yılında Mamak’ta doğdu. Eğitimini Piyalepaşa İlkokulu, Tuzluçayır Ortaokulu, Abidinpaşa Endüstri Meslek Lisesi, Yüksek Öğrenimini ise 9 Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde 1988 yılında tamamladı.

Kurucusu olduğu Gönül Vakfı’nın 7 yıl genel başkanlığını yürüterek sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetlerinde bulundu.

Aktif siyasi hayatı 2001 yılında AK Parti Mamak İlçe Başkanlığı’nda kurucu yönetim kurulu üyeliği ve ilçe seçim işleri başkanlığı, siyasi ve hukuk işleri başkanlığı görevlerinde bulundu. 3 Kasım 2002 Genel Seçimlerinde AK Parti Ankara I. Bölge 11. sıra Milletvekili adayı olarak seçimlere girdi. 28 Mart 2004 Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Parti İl Başkanlığı Seçim Koordinasyon Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2006 yılında yapılan 2. Olağan Kongre’de AK Parti Mamak İlçe Başkanlığı görevine seçildi.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

ISMAIL_ONTAS.JPG

Nallıhan Belediye Başkanı İsmail ÖNTAŞ

 Ak Parti

 

MRSEL_YILDIZKAYA.JPG

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel YILDIZKAYA 

MHP

1968 Yılında Beypazarı´nda doğdu. Ortaokulu Polatlı Imam Hatip Lisesi orta kısmında, Liseyi Polatlı Endüstri Meslek Lisesi´nde okudu. Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü´nden 1989 yılında mezun oldu. Polatlı Belediyesi´nde Basın ve Halkla Ilişkiler Müdürlüğü görevini 1995-96 yılları arasında yürüttü. Polatlı Belediyesi´nden ayrılarak 1996 yılında Şabanözü Ilköğretim Okulu´nda öğretmenliğe başladı. Polatlı’da Sağlık Meslek, Anadolu ve Ticaret Meslek liselerinde tarih öğretmenliği yaptı. Polatlı Ülkü Ocakları ve Türk Eğitim Sendikası Polatlı Şubesi´nin kurucu başkanlığı yaptı. MHP Polatlı Ilçe Başkanlığı görevini 2 dönem yürüttü. Yıldızkaya, evli ve 3 çocuk babası.

 

 SELCUK_CETIN.JPG

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk ÇETİN

Ak Parti

Çankırı'nın Çerkeş ilçesinde doğdu. İlk ve Orta tahsilini Ankara' da, Lise tahsilini İstanbul' da tamamladı. Üniversite öğrenimini 1985 yılında Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladı.

Özel bir Eğitim kurumunun Kurucu Müdürlüğünü ve Genel Müdürlüğünü yürüttü. Bu esnada Ak Parti Ankara İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak Teşkilat Birimi Başkan Yardımcılığı yaptı. 28 Mart 2004'te Pursaklar Belediye Başkanı seçildi.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

 
 

 

 MUSTAFA_TUNA.JPG

 

 

Sincan Belediye Başkanı Mustafa TUNA

AK Parti

1957 yılında Şarkışla'da doğmuştur. 1980 yılında, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden İnşaat Mühendisi olarak mezun olmuştur. 1982 yılında, İTÜ İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünden Yüksek Mühendis unvanı almıştır.1982-1983 yıllarında ABD’de eğitim görmüştür. Bütün akademik gereklilikleri yerine getirerek “Atıksu Arıtma Tesisleri Maliyet İndeksi ve Debi – Maliyet İlişkileri” konusundaki tez çalışmasını tamamlaması üzerine, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından 1995 yılında kendisine Doktor Yüksek Mühendis unvanı verilmiştir. 1998 yılında, Su Kirlenmesi ve Kontrolü Bilim Dalında Üniversitelerarası Kurul tarafından Doçent unvanı verilmiştir.Özel sektördeki uygulama çalışmalarına paralel olarak, çevre teknolojisi, altyapı planlaması ve mühendislik ekonomisi alanlarında da akademik çalışmalarını sürdürmüştür.

Ulusal ve uluslararası ölçekte çok sayıda bilimsel yayınlar yapmıştır.Uluslararası yayınlarından dolayı TÜBİTAK ‘dan yayın teşvik ödülü kazanmıştır. Bir taraftan önemli altyapı ve üstyapı uygulama projelerini gerçekleştirirken diğer taraftan akademik faaliyetlerini de sürdürmüş ve çalışma konusu ile ilgili lisans üstü tezlere jüri üyesi olarak katılmıştır. Science Citation Index’ce taranan hakemli dergilerde makalesi yayınlanmış ve çok sayıda atıf yapılmıştır.

İTÜ Mezunları Eğitim Vakfının kurucu başkanı, İnşaat Mühendisleri Odası üyesi, Su Kirlenmesi Araştırmaları ve Kontrolü Türk Milli Komitesi üyesidir.
2002 – 2007 yılları arasında Ankara Milletvekili olarak görev yapmış olup bu süreç içerisinde AGİTPA Türk Grubu Üyeliğinde birçok uluslararası temaslarda bulunmuştur.

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Sincan Belediye Başkanlığına seçilmiştir.

FERDA_POLAT.JPG

 

Şereflikoçhisar Belediye Başkanı Ferda POLAT

 Ak Parti

 

 

 FETHI_YASAR.JPG

 

Yenimahale Belediye Başkanı Fethi YAŞAR

CHP

1949 Afyon Sandıklı doğumlu. İlk ve ortaokulu Sandıklı’da, lise tahsilini Ankara’da tamamladı.  CHP Gençlik Kolları Başkanlığı, İlçe yönetim kurulu üyeliği, ilçe sekreterliği yaptı. 1990 sonrası SHP döneminde 3 dönem kurultay üyeliğinde bulundu. Fethi Yaşar 2004 – 2009 yılları arasında Yenimahalle ve Büyükşehir Meclis Üyeliği görevlerini sürdürdü. Ayrıca CHP Kurultay delegesidir. 2009 yılı Mahalli İdareler Seçimi’nde Yenimahalle’den CHP adayı olarak katıldığı seçimi kazanarak Yenimahalle Belediye Başkanı olarak seçildi.  Evli iki erkek çocuk ve üç torun sahibidir.