Ankara Büyükşehir Belediye Meclis ÜyeleriYenimahalle

FETHI_YASAR.JPG
   

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi YAŞAR

CHP

1949 Afyon Sandıklı doğumlu. İlk ve ortaokulu Sandıklı’da, lise tahsilini Ankara’da tamamladı.  CHP Gençlik Kolları Başkanlığı, İlçe yönetim kurulu üyeliği, ilçe sekreterliği yaptı. 1990 sonrası SHP döneminde 3 dönem kurultay üyeliğinde bulundu. Fethi Yaşar 2004 – 2009 yılları arasında Yenimahalle ve Büyükşehir Meclis Üyeliği görevlerini sürdürdü. Ayrıca CHP Kurultay delegesidir. 2009 yılı Mahalli İdareler Seçimi’nde Yenimahalle’den CHP adayı olarak katıldığı seçimi kazanarak Yenimahalle Belediye Başkanı olarak seçildi.  Evli iki erkek çocuk ve üç torun sahibidir.

 AHMET_TEZCAN.JPG

Yenimahalle Meclis Üyesi Ahmet  Remzi TEZCAN

 AK Parti

 

BEHIC_BAL.jpg

Yenimahalle Meclis Üyesi Behiç Başer BAL

CHP

1966 Rize doğumludur. Lise mezunu. Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanlığı yaptı. 30 Mart 2014 seçimlerinde Yenimahalle Belediye Meclis Üyesi seçilmiştir. Ayrıca Yenimahalle Belediyesinde Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 HICRAN_CEYLAN.JPG

Yenimahalle Meclis Üyesi Hicran CEYLAN

CHP

1973 Ankara Bala doğumludur. Lise mezunu. Muhasebecidir. Evli ve bir çocuk annesidir.

HUSEYIN_KAYA.JPG

Yenimahalle Meclis Üyesi Hüseyin KAYA

CHP

1955 Çorum doğumludur. Üniversite mezunu. İnşaat mühendisidir.

KERM_VURAL.JPG

Yenimahalle Meclis Üyesi Kerim VURAL

 AK Parti 

 

MERYEM_OFLU.JPG

Yenimahalle Meclis Üyesi Meryem OFLU

CHP

1967 Ankara doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. Anadolu Üniversitesi  İşletme Fakültesi mezunu. 1986 yılında Altındağ Belediyesi’nde memur olarak göreve başladı. 2010 yılında ASKİ Genel Müdürlüğü’nden emekli oldu. 30 Mart 2014 seçimlerinde Yenimahalle Belediye Meclis üyesi seçilmiştir.

MUSTAFA_ALI_SISMAN.JPG

Yenimahalle Meclis Üyesi Mustafa Ali ŞİŞMAN

Ak Parti

 

SONGUL_GOLPINAR.JPG

Yenimahalle Meclis Üyesi Songül GÖLPUNAR

CHP

1967 Ankara doğumludur. Ankara Ticaret  Lisesi Muhasebe Bölümü mezunudur. Özel bir şirkette muhasebe müdürü olarak görev yaptı. Cumhuriyet Kadınları ve Kızılay Derneği üyesi. CHP’de çeşitli kademelerde görevler aldı. Ergazi mahallesi delegesi ve kadın kolları delegesi seçildi. 

YASAR_NESLHAN_OGLU.JPG 

Yenimahalle Meclis Üyesi Yaşar NESLİHANOĞLU

CHP

1976 Nevşehir Kozaklı doğumludur. Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat mühendisliği Bölümü mezunu. 30 Mart 2014 seçimlerinde Büyükşehir ve Yenimahalle Belediye Meclis üyesi seçilmiştir. Ayrıca Yenimahalle Belediyesinde Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.