Ankara Büyükşehir Belediye Meclis ÜyeleriSincan

mustafa_tuna.jpg 

Sincan Belediye Başkanı Mustafa TUNA

Ak Parti

1957 yılında Şarkışla'da doğmuştur. 1980 yılında, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden İnşaat Mühendisi olarak mezun olmuştur. 1982 yılında, İTÜ İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünden Yüksek Mühendis unvanı almıştır.1982-1983 yıllarında ABD’de eğitim görmüştür. Bütün akademik gereklilikleri yerine getirerek “Atıksu Arıtma Tesisleri Maliyet İndeksi ve Debi – Maliyet İlişkileri” konusundaki tez çalışmasını tamamlaması üzerine, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından 1995 yılında kendisine Doktor Yüksek Mühendis unvanı verilmiştir. 1998 yılında, Su Kirlenmesi ve Kontrolü Bilim Dalında Üniversitelerarası Kurul tarafından Doçent unvanı verilmiştir.Özel sektördeki uygulama çalışmalarına paralel olarak, çevre teknolojisi, altyapı planlaması ve mühendislik ekonomisi alanlarında da akademik çalışmalarını sürdürmüştür.

Ulusal ve uluslararası ölçekte çok sayıda bilimsel yayınlar yapmıştır.Uluslararası yayınlarından dolayı TÜBİTAK ‘dan yayın teşvik ödülü kazanmıştır. Bir taraftan önemli altyapı ve üstyapı uygulama projelerini gerçekleştirirken diğer taraftan akademik faaliyetlerini de sürdürmüş ve çalışma konusu ile ilgili lisans üstü tezlere jüri üyesi olarak katılmıştır. Science Citation Index’ce taranan hakemli dergilerde makalesi yayınlanmış ve çok sayıda atıf yapılmıştır.

İTÜ Mezunları Eğitim Vakfının kurucu başkanı, İnşaat Mühendisleri Odası üyesi, Su Kirlenmesi Araştırmaları ve Kontrolü Türk Milli Komitesi üyesidir.
2002 – 2007 yılları arasında Ankara Milletvekili olarak görev yapmış olup bu süreç içerisinde AGİTPA Türk Grubu Üyeliğinde birçok uluslararası temaslarda bulunmuştur.

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Sincan Belediye Başkanlığına seçilmiştir.

suleyman_karacan.jpg

Sincan Belediye Meclis Üyesi Süleyman KARACAN

Meclis Üyesi

Ak Parti

1969 Adana doğumlu. 1986 Kazan İmam Hatip Lisesi Mezunu. 1991 Ankara Hukuk Fakültesi Mezunu. Devlet Memurluğu Vakıf Dernek Yöneticiliği yaptı. 1993'de Ankara Sincan'da serbest avukatlık yaptı.İlçe Yönetim Kurulu veİlçe Yönetim Başkanlığı, Ak Parti Kurucusu İlçe Bşk. Yard., İl Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Evli 2 çocuk babası.