Ankara Büyükşehir Belediye Meclis ÜyeleriSincan

MUSTAFA_TUNA.JPG 

Sincan Belediye Başkanı Mustafa TUNA

AK Parti

1957 yılında Şarkışla'da doğmuştur. 1980 yılında, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden İnşaat Mühendisi olarak mezun olmuştur. 1982 yılında, İTÜ İnşaat Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümünden Yüksek Mühendis unvanı almıştır.1982-1983 yıllarında ABD’de eğitim görmüştür. Bütün akademik gereklilikleri yerine getirerek “Atıksu Arıtma Tesisleri Maliyet İndeksi ve Debi – Maliyet İlişkileri” konusundaki tez çalışmasını tamamlaması üzerine, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından 1995 yılında kendisine Doktor Yüksek Mühendis unvanı verilmiştir. 1998 yılında, Su Kirlenmesi ve Kontrolü Bilim Dalında Üniversitelerarası Kurul tarafından Doçent unvanı verilmiştir.Özel sektördeki uygulama çalışmalarına paralel olarak, çevre teknolojisi, altyapı planlaması ve mühendislik ekonomisi alanlarında da akademik çalışmalarını sürdürmüştür.

Ulusal ve uluslararası ölçekte çok sayıda bilimsel yayınlar yapmıştır.Uluslararası yayınlarından dolayı TÜBİTAK ‘dan yayın teşvik ödülü kazanmıştır. Bir taraftan önemli altyapı ve üstyapı uygulama projelerini gerçekleştirirken diğer taraftan akademik faaliyetlerini de sürdürmüş ve çalışma konusu ile ilgili lisans üstü tezlere jüri üyesi olarak katılmıştır. Science Citation Index’ce taranan hakemli dergilerde makalesi yayınlanmış ve çok sayıda atıf yapılmıştır.

İTÜ Mezunları Eğitim Vakfının kurucu başkanı, İnşaat Mühendisleri Odası üyesi, Su Kirlenmesi Araştırmaları ve Kontrolü Türk Milli Komitesi üyesidir.
2002 – 2007 yılları arasında Ankara Milletvekili olarak görev yapmış olup bu süreç içerisinde AGİTPA Türk Grubu Üyeliğinde birçok uluslararası temaslarda bulunmuştur.

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Sincan Belediye Başkanlığına seçilmiştir.

ABDULHAKIM_CICEKLI.JPG

Sincan Meclis Üyesi Abdülhakim ÇİÇEKLİ

AK Parti

 

BEKIR_YILDIZ.JPG

Sincan Meclis Üyesi Bekir YILDIZ

AK Parti

 

MUSTAFA_KURT.JPG

Sincan Meclis Üyesi Mustafa KURT

 AK Parti

 

NAIL_CIMEN.JPG

Sincan Meclis Üyesi Nail ÇİMEN

 AK Parti

 

SANIYE__ANFIYECI.JPG

Sincan Meclis Üyesi Saniye ANFİYECİ

AK Parti

1973 Çorum İskilip doğumluyum.Halka ilişkiler ve kamu yönetimi mezunuyum.Ak partinin kuruluşundan itibaren teşkilatımızın değişik kademelerinde görev aldım.2007 yılından itibaren Ak Parti Sincan ilçe teşkilatında Kadın kolları başkanlığı yapmaktayım.2014 Yılında yapılan yerel seçimlerde Sincan ve Büyükşehir meclis üyesi seçildim.Evli 2 çocuk annesiyim.

SULEYMAN_KARACAN.JPG

Sincan Belediye Meclis Üyesi Süleyman KARACAN

AK Parti

1969 Adana doğumlu. 1986 Kazan İmam Hatip Lisesi Mezunu. 1991 Ankara Hukuk Fakültesi Mezunu. Devlet Memurluğu Vakıf Dernek Yöneticiliği yaptı. 1993'de Ankara Sincan'da serbest avukatlık yaptı.İlçe Yönetim Kurulu veİlçe Yönetim Başkanlığı, Ak Parti Kurucusu İlçe Bşk. Yard., İl Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Evli 2 çocuk babası.

YCELATILLA_DEMIRCI.JPG

 

Sincan Meclis Üyesi Dr. Yücel Atilla DEMİRCİ

MHP

1966 Polatlı doğumludur. İlk ve ortaöğrenimini Polatlı'da tamamlamıştır. 1994'te Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştur. 1994-1996 yılları arasında Afyon'da mecburi hizmetini tamamlamıştır. 1997-2007 yılları arasında Sincan Devlet Hastanesi'nde görev yapmıştır. 2007 yılında devlet hastanesindeki görevinden genel seçimlerde MHP milletvekili aday adaylığı için istifa etmiş ve tekrar devlet görevine dönmemiştir. 2009 yılında MHP Sincan belediye başkan adayı olmuştur. Evli ve 2 kız çocuğu babasıdır. İngilizce bilmektedir.