Ankara Büyükşehir Belediye Meclis ÜyeleriMamak

MUSTAFA_AKGUL.JPG 

Mamak Belediye Başkanı Mesut AKGÜL

AK Parti 

Mesut AKGÜL, 1967 yılında Mamak’ta doğdu. Eğitimini Piyalepaşa İlkokulu, Tuzluçayır Ortaokulu, Abidinpaşa Endüstri Meslek Lisesi, Yüksek Öğrenimini ise 9 Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde 1988 yılında tamamladı.

Kurucusu olduğu Gönül Vakfı’nın 7 yıl genel başkanlığını yürüterek sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetlerinde bulundu.

Aktif siyasi hayatı 2001 yılında AK Parti Mamak İlçe Başkanlığı’nda kurucu yönetim kurulu üyeliği ve ilçe seçim işleri başkanlığı, siyasi ve hukuk işleri başkanlığı görevlerinde bulundu. 3 Kasım 2002 Genel Seçimlerinde AK Parti Ankara I. Bölge 11. sıra Milletvekili adayı olarak seçimlere girdi. 28 Mart 2004 Mahalli İdareler Seçimlerinde AK Parti İl Başkanlığı Seçim Koordinasyon Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2006 yılında yapılan 2. Olağan Kongre’de AK Parti Mamak İlçe Başkanlığı görevine seçildi.

Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

AHMET_ARSLAN.JPG

Mamak Meclis Üyesi Ahmet ARSLAN

AK Parti

 

BUSRA_KORU.JPG

Mamak Meclis Üyesi Büşra Koru UZKURT

Ak Parti

 

ERDAL_AK.JPG

Mamak Meclis Üyesi Erdal AK

 AK Parti

 

 Faruk_Gultekin.jpg

Mamak Meclis Üyesi Faruk GÜLTEKİN

 AK Parti

1963 ankara doğumlu .Evli 3 çocuk babası.Tuğla İmalatı, hafriyat ve inşaat sektöründedir.2001 yılında aktif siyasete Ak Partide başladı.2004-2009 yılları arasında Mamak meclis üyesi olarak görev yaptı.1999-2004 yılı arasında Y.İmrahor Mah. muhtarlık görevi yaptı.Fransızca biliyor.

HAYDAR_DEMIR.JPG 

Mamak Meclis Üyesi Haydar DEMİR

CHP

Yaşama 1978 yılında Kırıkkale’de başladım. İlk, orta ve Liseyi Ankara Mamak’ta tamamladım. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2000 yılında mezun oldum. Askerlik hizmetimi yedek subay olarak Mardin’de tamamladım. Halen kendime ait Hukuk Ofisinde Serbest Avukat olarak çalışıyorum. Birçok sivil toplum örgütü üyesi ve yöneticisiyim. Birçok toplumsal davaya ücretsiz olarak bakmaktayım. Evliyim Tuna Barın ve Maya adında iki çocuk babasıyım.

MEMIN_TIRPANCI.JPG

Mamak Belediye Meclis Üyesi M.Emin TIRPANCI

CHP

1960 Ankara doğumlu. Kamu ve özel sektörde yöneticilik yaptı. Sendika ve birçok sivil toplum örgütünde aktif görev aldı. 1989 – 1994 yılları arasında Mamak Belediye Meclis Üyeliği, 1994 – 1999 yılları arası Mamak ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği ve Mamak Belediyesi Başkan vekilliği görevlerinde bulundu. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Mamak ve Büyükşehir Meclis üyeliğine seçilmiştir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 
 

MUSTAFA_BASER.JPG

Mamak Meclis Üyesi Mustafa BAŞER

AK Parti

 

KURTCAN_CELEB.JPG

Mamak Meclis Üyesi Kurtcan ÇELEBİ

AK Parti

 

TURGAY_SIVASLIOLU.JPG

Mamak Meclis Üyesi Turgay SİVASLIOĞLU

CHP

05/11/1956 yılında Beypazarı’nda doğdum. Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi mezunu  olup, Serbest Muhasebeci Mali müşavirlik yapmaktayım. 2 çocuk babasıyım. 1999-2004 arası Beypazarı Belediyesi Meclis üyesi ve Başkan Yardımcılığı, 2004-2009 arası İl Genel Meclis üyeliği yaptım. Halen Mamak ve Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi olarak görevime devam etmekteyim.