Ankara Büyükşehir Belediye Meclis ÜyeleriEtimesgut

ENVER_DEMIREL.JPG

Etimesgut Belediye Başkanı Enver DEMİREL

MHP

1961 yılında Ankara'da doğdu. Asıl mesleği serbest muhasebeci olan DEMİREL, 1995-1999 yılları arasında MHP Etimesgut İlçe Başkanlığı görevine seçildi. 18 Nisan 1999 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçiminde de Etimesgut Belediye Başkanı seçildi.

2006 Temmuz ayında yapılan İlçe Kongresinde tekrar İlçe Başkanlığı görevini üslenen DEMİREL, 2009 Tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçiminde Belediye Başkanı olarak seçilmiştir.

ALI_DOGAN.JPG

Etimesgut Meclis Üyesi Ali DOĞAN

 AK Parti

 

ALI_YURT.JPG

Etimesgut Meclis Üyesi Ali YURT

AK Parti

 

ALI_METIN.JPG

Etimesgut Meclis Üyesi Ali METİN

MHP

1956 Ankara doğumlu. İlk, Orta ve Liseyi Ankara da tamamladı. 1979 Konya Selçuk Eğitim Enstitüsünden mezun olduktan sonra yurdun değişik yerlerinde öğretmenlik yaptı. 1999 dan itibaren Etimesgut Belediyesi başkan yardımcılığı ve müfettişlik görevinden sonra 2006 yılında emekliye ayrıldı. 2006 dan beri Etimesgut MHP ilçe yönetim kurulu üyeliği ve Başkanlığı yaptı. 2014 Mahalli idareler seçimlerinde Etimesgut İlçesinden Meclis üyesi seçildi. Evli ve 5 çocuk babasıdır. Orta seviyede Arapça ve Almanca bilmektedir.

EYUP_GOZGEC.JPG

Etimesgut Meclis Üyesi Eyüp GÖZGEÇ

AK Parti

1955 Erzurum doğumlu. 1977 yılında Atatürk Üniversitesi Yabancı Dil Yüksekokulu İngilizce Bölümü mezunu. T.E.K. da 1977-1980  yılları arasında tahakkuk memuru olarak çalıştı. Bazı özel şirketlerin yönetim kurulu başkanı. TOBB Üst Kurul Delegesi. Türkiye Balkan Fed. Başkan vekilliği Fenerbahçe Spor Klubü Kongre üyesi. Balkan B. Fed. As Başkanı Avrupa Boks Birliği Yönetim Kurulu Üyesi. Dünya Boks Birliği Tek. ve Kur.Kom.Üyesi. TFF Yönetim kurulu üyesi. Erzurum Fenerbahçe Derneği Başkanı. Erzurum Kalkınma Vakfı 2. Başkanı. Evli ve üç çocuk babasıdır. İngilizce biliyor.

FIKRET_KARADAVUT.JPG

Etimesgut Meclis Üyesi Fikret KARADAVUT

MHP

1957 Yozgat doğumludur. İlk ve Orta Okulu Yozgat da, Liseyi Ankara da Tamamladı. 1979 Yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mezun oldu. 1980-2004 arası büyük inşaat firmalarında proje ve şantiye yöneticisi olarak görev yaptı. 2004 yılından sonra kendi mimarlık ve inşaat firmasında serbest olarak çalışmaya devam etmektedir. 2014 Mahalli idareler yerel seçimlerinde Etimesgut ilçesinden meclis üyesi seçildi. Evli ve iki çocuk basıdır. İngilizce bilmektedir. 

HILMI_OZER.JPG 

Etimesgut Meclis Üyesi Hilmi ÖZER

AK Parti

 

NIZAM_YETISIR.JPG

Etimesgut Meclis Üyesi Nizam YETİŞİR

CHP

1950 yılında Haymana - Yenice’de doğdu. 1978 yılında başladığı MTA Genel Müdürlüğü’nden 2005 yılında emekli oldu. 1976 yılında CHP’ye üye oldu. Evli ve dört çocuk babasıdır.