Kent Orkestrası

 

İletişim Bilgileri
Adres : Gençlik Parkı Kültür Merkezi Ulus/ANKARA
Telefon : (0312) 309 25 32
E-posta :  

 

Okay Temiz, Kent Orkestrası İle Sahnede…

01 Ocak 2009, Perşembe
- Ünlü Caz Sanatçısı Okay Temiz ve Kent Orkestrası’ndan Muhteşem Konser… - Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Konserl… Devamı

Başkentte Romantizm Rüzgarı…

01 Ocak 2009, Perşembe
Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’ndan “Sevgililer Günü”Ne Özel Konser -Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası “Romantik Şar… Devamı

Film Müzikleri Ve Müzikaller Konseri…

01 Ocak 2009, Perşembe
- Ankara Büyükşehir Kent Orkestrası Hafızalara Kazınan Yerli Ve Yabancı Filmler İle Müzikallerin Unutulmaz Eserlerini Başkentli … Devamı
« Önceki1...345678İleri »

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Tarihi

ABB Kent Orkestrası, evrensel değerlerdeki çok sesli müzik eserlerinin seslendirilmesi, Türk Bestecilerin çok sesli yapıtlarının yurt içinde ve dışında tanıtılmasına katkıda bulunmak, konserler vererek, turneler düzenleyerek geniş kitlelere ulaşmak amacıyla kurulmuştur.

Orkestramız, bütün bir yıla yayılan konser programının yanı sıra, çağdaş çok sesli müzik yapıtlarının pop ve jazz türünde özgün örneklerini de katıldığı yurt içi ve dışı programlarda seslendirmektedir.

Her yıl düzenli olarak bahar aylarından itibaren Üniversitelerimizin şenliklerine ve etkinliklerine de katılan Orkestramız, çeşitli Açıkhava konserleri ile Ankaralı müzikseverlerle buluşmaktadır.

Birçok şehirde başarılı konser performanslarına imza atan orkestramız, 2003 – 2007 yıllarında Yunanistan, 2005 yılında Bulgaristan ve yine 2007 yılında Güney Kore’de düzenlenen Uluslararası Festivallere katılıp ülkemizi başarı ile temsil etmiştir.

Konser performanslarını 21 kişilik kadrosuyla sergileyen Orkestramızda, Ercan TURGUT, Banu KIRBAĞ ve Nur YOLDAŞ gibi müziğe yıllarını vermiş değerli sanatçılarımız solist olarak görev yapmaktadır.

Ankara ezgilerinden oluşan bir folk jazz albümü çıkaran Orkestramız, kadrosuna davet ettiği değerli müzisyenlerle birlikte büyük sahne gösterilerini de organize etmiştir. Örneğin, “Yunusca Ezgiler” adlı eserde 80 kişi görev almış, etkileyici bir müzik ve dans şöleni ortaya çıkmıştır. Ankara’da ve çeşitli illerde izleyicisiyle buluşan bu gösterinin son ayağı, Efes Antik Tiyatroda gerçekleşmiştir.

Bir diğer etkinlikte de Ankara  Büyükşehir Belediyesi Mehter Takımı ile bir araya gelen Orkestramız “Doğu Batı Sentezi” adını verdiği bir proje ile müzikseverlerin karşısına çıkmış, oldukça beğeni toplamıştır.
Her yıl “ Ustalara Saygı” adı altında düzenlediği konserler dizisiyle Barış MANÇO, Cem KARACA ve Tanju OKAN gibi büyük üstadların şarkılarını dinleyicisiyle buluşturan Orkestramız başarılı performansını sürdürmektedir.

Kent Orkestramız Türkiye’nin en köklü ve gelişmiş hafif müzik-caz orkestrasıdır. Orkestramız, 16 kişilik kadrosu ile resmi bayramlarda, özel gün kutlamalarında, üniversitelerde, ulusal ve uluslararası festivallerde konserler vermektedir.

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan Kent Orkestrası, önemli günlerde açılış, toplantı ve organizasyonlarda yer almaktadır. Orkestramız, Ankara içi ve dışında, yılda ortalama 70 konser vermektedir.