• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi BaşkanlığıBahçıvanlık Kursu

bahcivanlik.jpg2004 yılından bu yana düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz ve geleneksel hale gelen Bahçıvanlık Kurslarından , 2004-2012 uılları arası toplam 3539 vatandaşımız kursumuza katılarak, katılım belgesi almıştır.

Gerek hobi olarak kendi bahçelerinde, gerekse çalıştıkları iş yerlerinin bahçesinde yapacakları bitki ve çiçek yetiştirirciliği ile Başkentimizin yeşillenmesine katkıda bulunan ve bulunacak olan farklı yaş ve mesleklerden vatandaşlarımızın, bu konuda daha bilinçli ve donanımlı olmalarını sağlayabilmeyi ve kent ve meslek standartlarına uygun bahçıvanlar yetiştirmeyi amaçlamaktayız. Bunu sağlayabilmek ve yansımalarını görmek belediyemiz için en büyük övünç kaynağı olacaktır.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığımızca, Nisan –Mayıs 2013 tarihleri 10. Cusu düzenlenecek, ‘Bahçıvanlık Kursu’ 10 (on) iş gününü kapsayan 3 (üç) dönem halinde yapılacaktır. Kursun ilk beş ( 5) günü teorik, son beş ( 5) günü ise verilen teorik bilgilerin pekiştirilmesi amacıyla Merkez Seralarımız, Söğütözü Fidanlığı ve Ankaranın çeşitli parklarında uygulamalar yapılacaktır.
Kurs sonunda kursiyerlere , düzenlenecek bir törenle Bahçıvanlık Kursu Katılım Belgesi takdim edilmektedir.