• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

HANIM MATİNESİNDE BAŞKAN GÖKÇEK'TEN MÜJDELER

18 Şubat 2014, Salı

-“Keçiören, metrosuna bu yılsonunda kavuşuyor”

-“Kuşcağız’da 35 bin metrekare kapalı alana sahip olan Türkiye’nin en büyük Aile Yaşam Merkezi’ni yapıyoruz”   

 

KUB_1973.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi’nin Keçiören’de düzenlediği “Hanımlar Matinesi”nin sürpriz konuğu olan Başkan Melih Gökçek,  müjdeler verdi, yapılan ve yapılacak yatırımları anlattı.

Keçiörengücü Ziyafet Salonu’nda gerçekleştirilen “Hanımlar Matinesi”ne Başkan Melih Gökçek’in eşi Nevin Gökçek, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve eşi Hatice Ak da katıldı.   

Ankaralı Coşkun’un “Ankara’nın Bağları” adlı türküden, Başkan Gökçek için uyarladığı, “Ankara’nın Başkanısın Sen Gerçekten Başkasın” şarkısı ve hanımların coşkun ve sevgi gösterileriyle salona gelen Başkan Gökçek, eğlenen Keçiörenli hanımlara ilk olarak metro ve Türkiye’nin en büyük Aile Yaşam Merkezi müjdesini verdi.

Başkan Gökçek, şunları söyledi:

Keçiören, metrosuna bu yıl sonunda kavuşuyor. Yalnız buradaki hanımlara, yaşlılara çocuklara, engellilere, hepsine bir müjdemiz var. Kuşcağız’da 35 bin metrekare kapalı alana sahip olan Türkiye’nin en büyük Aile Yaşam merkezi’ni yapıyoruz. İçerisinde 40’ın üzerinde değişik aktiviteye katılmak mümkün. Keçiörenlilerin buradaki aktiviteler katılabilmeleri ve gönüllerince eğlenerek vakit geçirebilmeleri için, Keçiören’in dört bir tarafından merkeze ücretsiz otobüsler kaldıracağız. Bu otobüsler günün belirli saatlerinde sizleri merkeze götürecek, merkezde eğlenecek, değişik spor aktivitelerine katılacak, havuzda yüzebilecek ve evlerinize dönebileceksiniz.

Allah nasip ederse seçimden sonra trafik sıkıntısını atlatmak maksadıyla, Fatih Köprüsü’ne paralel bir köprüyü Sanatoryum Caddesi’nden aşağıya doğru, direkt olarak Konya Yolu’na bağlayacağız. Bu suretle trafik akışını daha rahat hale getireceğiz, bunun da müjdesini vermiş olayım.”

 

-“BUGÜNLERE GELMEMDE KEÇİÖRENLİLERİN KATKISI BÜYÜK” 

Daha sonra Keçiören’in yaşamındaki önemine değinen Başkan Gökçek, Keçiören ile ilgili duygularını şu sözlerle ifade etti:

“Ben Keçiören Kalaba’da doğdum. Çocukluğumun ilk yılları burada geçti. Keçiören’de Keçiörenliler beni ilk olarak Keçiören Belediye Başkanı yaptılar. Sonra Keçiören Milletvekili yaptılar. Ondan sonra da beni Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı yaptılar. 20 yıldır da desteklemeye devam ediyorlar. Keçiören Belediye Başkanımız Mustafa Ak ile birlikte yola devam etmek istiyoruz. Bu konuda da dua ve desteklerinizi bekliyoruz.”

 

 “SEVGİNİN AÇAMAYACAĞI KAPI YOKTUR”

Keçiörenli hanımlara “Keçiören benim ilk göz ağrım, İyi ki varsınız, iyi ki Keçiören var, Keçiörenlileri çok seviyorum” şeklinde  seslenen Nevin Gökçek de konuşmasında sevginin önemine vurgu yaptı.

Sevgi vermek,  sabır işidir” sözleriyle sevginin emek isteyen ve zahmetli bir konu olduğunu, güzel gibi görünen çoğu değerin ise geçici olduğuna dikkat çeken Nevin Gökçek, “Güzellik, zenginlik, sağlık makamlar hepsi geçicidir. Kalıcı makam Allahın makamıdır. Allah bize bu makama yakışan sevgi dolu bir hayat yaşamayı nasip etsin” dedi. Nevin Gökçek, “Sevginin açamayacağı kapı yoktur” dedi.

“Hanımlar Matinesi”nde coşku sanatçı Ankaralı Coşkun’un seslendirdiği türkü, oyun havaları ve halaylarla  zirveye ulaştı.  

 Konser öncesi ve sonrası yapılan çekilişlerle Keçiörenli hanımlar değişik armağanlar kazandılar. Programın onur konuğu Nevin Gökçek ile Hatice Ak ise hem çekilişlere katılarak hem de armağanları talihlilere takdim ederek hanımların mutluluklarına ortak oldular.