• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

HACI BAYRAM CAMİİ, ULUSLARARASI ANKARA FESTİVALİ'NDE

05 Ağustos 2017, Cumartesi

ZİYARETÇİLERİN İBADET ETMESİ İÇİN FEN İŞLERİ DAİRESİ'NİN KURDUĞU VE ÖNÜNDE 15 TEMMUZ ŞEHİTLER ANITI'NIN BULUNDUĞU CAMİ'NİN DEV MAKETİ, FESTİVAL'E AYRI BİR ANLAM KATIYOR

ANKAPARK’TAN GETİRİLEN DEV ROBOTLAR, OYUNCAKLAR VE TEMALARIN DA YER ALDIĞI FEN İŞLERİ'NİN STANDINI, YAKLAŞIK 200 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

         fest_haci_bayram.jpgBüyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 7. Uluslararası Ankara Festivali'nde -ziyaretçilerin ibadet etmesi için Fen İşleri Daire Başkanlığı'nın kurduğu dev Hacı Bayram Camii maketi ile önündeki 15 Temmuz Şehitler Anıtı, Festival'e ayrı bir anlam katıyor. Fen İşlerinin standını, 1 haftada yaklaşık 200 bin kişi ziyaret etti.

     Fen İşleri Daire Başkanlığı'na ayrılan bölümün en çok beğenilen ve ilgi gören noktalarından biri, Hacı Bayram-ı Veli Camii'nin birebir benzeri dev maket oluyor. Ziyaretçiler camide hem ibadetlerini yapıyor, hem de önündeki, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önüne Fen İşleri tarafından yapılan “15 Temmuz Şehitler Abidesi”nin de dev maketiyle bol bol fotoğraf çektiriyor.

     ANKAPARK'taki oyuncakların ve dev robotların da sergilendiği alanda,  transformers (otorobot), dinozorlar, family coaster gibi  oyuncakları, Ankaralılara tema park keyfini yaşatıyor. Özellikle hareketli dinozor maketlerinin ve timsahların bulunduğu alan (dinoland), çocukların büyük ilgisini çekiyor.

     Yapımı devam eden diğer büyük projelerin maketlerinin de sergilendiği stantta kurulan otoyolda, çocuklar kumandalı araçları kullanarak, go-kart pistinde de çocuklar ve büyükler, arabalara binerek keyfini çıkarıyor.

     Kurulan çalışma atölyesinde de mini kamyonlar ve iş makineleriyle çocuklara şantiye eğitimi verilirken, çocuklar hem eğlenip hem öğreniyor. Bu bölümde ayrıca iş sağlığı güvenliğiyle ilgili koruyucu kıyafetler, ekipmanlar ve çalışma alanında olması gereken uyarı işaretleri anlatılıyor.