• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

DOĞRU BESLENMEYE, BİRLİKTE ADIM ATALIM

31 Ekim 2017, Salı

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İŞBİRLİĞİYLE, 212 OKULDA DÜZENLENEN GIDA SEMİNERLERİNDE, YAKLAŞIK 12 BİN KİŞİ, DOĞRU BESLENME KURALLARINI ÖĞRENDİ

3. YILINDA DA DEVAM EDEN SEMİNERLERDE, ÖĞRENCİLER İLE VELİLERE, GIDALARIN KORUNMASI, ETİKET OKUMA, ET VE SÜT MAMÜLLERİ GİBİ BİLGİLER VERİLİYOR

         beslenme_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğiyle 2 yılda 212 okulda düzenlenen gıda seminerlerinde, 10 binin üstünde öğrenci ve velisine, doğru beslenmenin yolları anlatıldı.

         Büyükşehir Belediyesi Kırsal Çevre ve Jeotermal Daire Başkanlığı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliğiyle düzenlenen, "Doğru Beslenmeye Birlikte Adım Atalım’’ kampanyası kapsamında, 2014 yılından bu tarafa öğrenci ve velilerine gıda seminerleri veriliyor.

         Kampanya, 3. yılında da öğrenci ,veli ve öğretmenleri de kapsayacak şekilde ‘’Gıdanı Tanı, Seçimini Yap 1-2-3‘’ seminerleriyle devam ediyor.

         Geçen 2 yılda 196 okulda 10 bin 764 kişiye, bu öğretim yılında da Eylül ve Ekim aylarında 16 okulda 1041 kişiye olmak üzere 212 okulda verilen seminerlere katılan yaklaşık 12 bin kişi, doğru beslenme kurallarını öğrendi.

         Seminerlerde, gıdaların soğutularak ve dondurularak korunması, yemeklik yağlar, et ve et mamulleri,süt ve süt mamulleri,un ve unlu mamuller,tavuk ve tavuk yumurtası, gıdayla temas eden madde ve malzemeler, etiket okuma gibi konular işleniyor.