• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BÜYÜKŞEHİR’DEN KÖYLERE MALZEME DESTEĞİ

19 Haziran 2017, Pazartesi

-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ANKARA’NIN 909 MAHALLESİNE YAPILACAK MALZEME DAĞITIMI PROJESİNE, KAHRAMANKAZAN’DA DÜZENLENEN TÖRENLE DEVAM ETTİ
-GENEL SEKRETER YARDIMCISI VEDAT ÜÇPINAR:
-“KAHRAMANKAZAN’DA, KÖYLERİMİZİN İHTİYACINI KARŞILAYACAK MALZEMELERİN DAĞITIMINI GERÇEKLEŞTİRDİK, HAYIRLI UĞURLU OLSUN”
-“FEN İŞLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI TARAFINDAN SON 3 YILDA 823 BİN TON ASFALT ATILDI, 100 KİLOMETRE SANAYİ YOLU YAPILDI”

koylere_yardim_1.jpgBüyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in hayata geçirdiği “köylere malzeme desteği” projesi, Kahramankazan’da düzenlenen törenle devam etti.
Büyükşehir Belediyesi, proje kapsamında Ankara’ya bağlı tüm ilçelerin Büyükşehir Belediyesi sınırları içine dahil edilmesiyle köy statüsünden mahalleye dönüştürülen 909 köye, düğünlerde, bayramlarda ve cenazelerde kullanılmak üzere masasından, sandalyesine, çay ocağından tüpüne, çay bardağından ses sistemine kadar malzeme yardımı yapıyor.
Kahramankazan Milli Egemenlik Parkı’nda düzenlenen törene; Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Ankara Büyükşehir belediyesi Genel Sekreter yardımcısı ve Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, Kent Estetiği Daire Başkanı Ömer Öksüz, köy muhtarları, ihtiyar heyeti ve vatandaşlar katıldı. Malzeme dağıtım töreninde konuşan Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, Büyükşehir Belediyesi tarafından son 3 yılda Kahramankazan’a yapılan hizmetleri anlattı. Üçpınar, bu süre içerisinde ilçeye 338 milyon TL’lik yatırım yapıldığını belirterek, 2019 yılına kadar asfalt atılmayan köy yolu kalmayacağı müjdesini verdi.
İlçeye yapılan yatırımları özetle anlatan Vedat Üçpınar, şunları söyledi:
“Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından Kahramankazan’a 823 bin ton asfalt atıldı, 100 kilometre sanayi yolu yapıldı. 412 kilometre kaldırım döşenirken, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından 113 bin adet çiçek, 100 bin çalı, 3141 adet ağaç dikildi. 210 adet oyun grubu ilçemizin farklı mahallelerine yerleştirildi.”
Kırsal ve sosyal desteklerden de bahseden Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar, “Şimdi ise Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek’in fikri olan köylerimize desteğe devam ediyoruz. Köylerimize masa, sandalye, çay kazanı, çay takımı, bardak takımı, portatif ses cihazı hediye ediyoruz. Kahramankazan’a 2 bin 100 adet plastik sandalye, 525 adet masa, 41 çay kazanı gibi köylerimizin ihtiyacı olan malzemeleri karşılıyoruz, hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk de “İlçemize bu döneme kadar bu denli büyük yatırımlar ve destekler yapılmamıştı. Bu desteklerin ilçemize yapılması nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanımız Melih Gökçek ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.