• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ

01 Aralık 2014, Pazartesi

-METRO VE ANKARAY YOLCULARININ CEP TELEFONLARI İLE KESİNTİSİZ KONUŞABİLMELERİ İÇİN İNDOOR İSTASYON İÇİ İLETİŞİM SİSTEMİ KURULACAK

-MECLİS TOPLANTISININ ARDINDAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MELİH GÖKÇEK, MECLİS ÜYELERİNE 2015 MALİ YILI BÜTÇELERİ İLE İLGİLİ TEŞEKKÜR YEMEĞİ VERDİ

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bir gün önce tüm meclis üyelerinin evet oyu ile kabul edilen Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Belediye Meclisi Yemekbağlı kuruluşları ASKİ ve EGO 2015 Mali Yılı Bütçeleri ile ilgili meclis üyelerine teşekkür yemeği verdi.  

Ala Restoran da verilen yemeğe,  Ak Partili ilçe Belediye Başkanlarının yanı sıra Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, CHP ve MHP Grup başkanları, Meclis Üyeleri ile Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı katıldı.

 2015 Mali Yılı Bütçe görüşmelerinin tamamlanmasının ardından verilen yemekte konuşan Başkan Gökçek, Büyükşehir Belediyesi ve İlçelerin bütçelerinin tamamının oy birliği ile geçmiş olmasından dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “Hem ilçelerimizin bütçeleri hem de Büyükşehrimizin bütçeleri herkese hayırlı olsun… Oylarınız için hepinize şükranlarımı teşekkürlerimi sunuyorum. Allah hepinizden razı olsun.  İnşallah Ankaramıza çok daha güzel hizmetler yapacağız” dedi.

 

METRO VE ANKARAY’DA KESİNTİSİZ İLETİŞİM…     

Başkan Gökçek’in Bütçe yemeği öncesinde Kasım ayı meclisinin son oturumu gerçekleştirildi.  Meclis Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez Başkanlığı’ndaki Meclis’te, METRO ve ANKARAY’da kesintisiz ileşim sağlanması için İndoor istasyon içi sistem kurulması kararı alındı.

Meclise gelen Başkanlık yazısında özetle METRO ve ANKARAY’da seyahat eden yolculardan bu alanlarda cep telefonlarının çekmediği iletişim istasyonlarda indoor istasyon içi iletişim sistemi koyulması yönünde talepler olduğu belirtilerek,  METRO ve ANKARAY ortak istasyonları başta olmak üzere diğer Metro hatlarındaki istasyonlarda da indoor istasyon içi iletişim sistemi kurulması ve bu sistemin 10 yıl süre ile kiraya verilmesi konusu meclis üyelerinin onayı ile oy birliği ile kabul edildi.

Ayrıca mecliste, komisyonlardan gelen raporlarda görüşülerek karara bağlandı. Buna göre, Kadın Sığınma Evlerinin yaygınlaştırılmasına ilişkin Kadın ve Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon raporu, Suluhan Çarşısı’nda çıkan yangın sonucu mağdur olan esnaflara destek sağlanması raporu, Kış ayları nedeniyle sokakta yaşayan insanlara yönelik tedbirler alınması ile park ve bahçelerde yaşayan Suriyelilere ilişkin Sosyal İşler Komisyonu raporu, ihtiyaç sahipleri için giysi merkezi kurulmasına yönelik rapor, Tarihi Kenet Merkezi Sınırlarında bulunan Melike Hatun Kabri’nin restore edilmesine yönelik rapor,  Beypazarı’nda hayvancılığın canlandırılması ile Ankara Keçisi’nin yaygınlaştırılmasına ilişkin raporlar okunarak oy birliği ile kabul edildi.