• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ

14 Temmuz 2017, Cuma

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, EMNİYET VE MİLLİ EĞİTİMLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDE, UYUŞTURUCU VE MADDE BAĞIMLILIĞIYLA MÜCADELE PROGRAMI YÜRÜTECEK

AVRUPA ŞAMPİYONU SPORCULAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

ASKİ SPOR'LU MİLLİ GÜREŞÇİLER AKGÜL VE KAYAALP’E BİRER DAİRE VERİLECEK, TAEKWONDODA AVRUPA ŞAMPİYONU OLAN ESMANUR ERSOY İLE HALTERDE AVRUPA ÜÇÜNCÜSÜ OLAN ŞAZİYE ERDOĞAN, PARAYLA ÖDÜLLENDİRİLECEK

            Ankara Büyükşehir Belediyesi, emniyet ve milli eğitimle işbirliği içinde, uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla mücadele konusunda programlar yürütecek.

            Başkanvekili Ali İhsan Ölmez yönetimindeki Büyükşehir Belediye Meclisi’nde ayrıca güreş,  taekwondo ve halter müsabakalarında Avrupa’da dereceye giren sporcular ile antrenörlerinin ödüllendirilmesi kararlaştırıldı.

BÜYÜKŞEHİR, EMNİYET VE MİLLİ EĞİTİM İLE ORTAK MÜCADELE…

            Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı’nda, son yıllarda artan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in de mücadele için sürekli destek sağladığı “uyuşturucu” konusunda örnek bir karara imza atıldı.

            Bu kapsamda görüşülen “Başkan Gökçek” imzalı Başkanlık Yazısı’nda; “Yazılı ve görsel medya, afiş ve benzeri broşür basımı, duyuru dahil her türlü iletişim aracını kullanarak, emniyet birimleri ve okullarımızla işbirliği içinde bir uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücadele programının yürütülmesi” ifadelerine yer verildi.

         Bu konuda Basın Yayın ve Halkla ilişkiler Dairesi Başkanlığı’nın yetkili kılındığı söz konusu yazı, üyelerin oy birliğiyle karara bağlandı.

-AVRUPA ŞAMPİYONLARINA ONUR ÖDÜLLERİ…

            Belediye Meclisi’nde Avrupa şampiyonlarında derece giren sporculara ödüller verilmesi de kararı alındı.  

            Karara göre; Sırbistan’da düzenlenen Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonası’nda 125 kiloda Avrupa Şampiyonu olan ASKİ Spor’lu Taha Akgül ile Rıza Kayalp’e 250 adet Cumhuriyet Altını karşılığı birer daire verilecek.

            Antalya Kulüpler Avrupa Taekwondo Şampiyonası’nda 44 kiloda Avrupa Şampiyonu olan Esmanur Ersoy, 40 adet Cumhuriyet Altını karşılı parayla, Hırvatistan/Split Büyükler Avrupa Halter Şampiyonası’nda 48 kiloda Avrupa üçüncüsü olan Şaziye Erdoğan da 75 Cumhuriyet Altını karşılığı parayla ödüllendirilecek.

            Türkiye’ye büyük gurur yaşatan birçok sporcu ile antrenör ve teknik direktörlere de çeşitli miktarlarda para ödülleri verilmesini öngören Başkanlık Yazısı, yine üyelerin oy birliğiyle karara bağlandı.