• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BAŞKENT'TE SEYYARA GEÇİT YOK…

05 Aralık 2019, Perşembe

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, ALTINDAĞ BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ VE EMNİYET BİRİMLERİ İLE İŞ BİRLİĞİ YAPARAK SEYYAR SATICILARA GÖZ AÇTIRMADI

-ULUS BÖLGESİNDE AÇIKTA GIDA SATIŞI YAPARAK HALK SAĞLIĞINI TEHDİT EDEN SEYYAR SATICILARA MÜDAHALE EDEN EKİPLER, YER İŞGALİ YAPARAK HAKSIZ KAZANCA NEDEN OLAN TEZGAHLARI DA KALDIRDI

         Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, açıkta gıda satışı yaparak halk sağlığını tehdit eden seyyar satıcılara yönelik denetimlerini sürdürüyor.

         Başkent genelinde seyyar satıcılara yönelik geniş çaplı operasyon düzenleyen Ankara Zabıtası, vatandaşlardan en çok şikayetin geldiği Ulus bölgesinde denetimlerini sıklaştırdı.

ORTAK OPERASYON

         Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri; Dışkapı, Bentderesi, Ulus Hali, Mevki Hastanesi ve çevresinde Altındağ Belediyesi Zabıta ekipleri ve Emniyet birimlerinin desteğiyle seyyar satıcılara yönelik ortak operasyon düzenledi.

         Hiçbir kontrole tabi tutulmadan açıkta ürün satışı yapan seyyar satıcılara yasal işlem uygulayan zabıta ekipleri tarafından tezgah ve mallara da el konuldu.

ALO 153 MAVİ MASA’YI ARAYIN

         ALO 153 Mavi Masa’ya vatandaşlardan ve bölge esnafından gelen şikayetlerin değerlendirildiğini ifade eden Ankara Zabıta yetkilileri; vergi vermeden, kayıtsız bir şekilde satış yapan şahısların, vergisini veren esnafı olumsuz yönde etkilediği bilgisini verdiler.

         Açıkta ürünler satarak halk sağlığını tehdit eden ve haksız rekabete neden olan seyyar satıcılarla etkin mücadele için vatandaşlar şikayetlerini, ALO 153 Mavi Masa'ya iletebilirler.