• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BAŞKAN YAVAŞ BİR SÖZÜNÜ DAHA TUTTU

27 Ağustos 2019, Salı

-BAŞKAN YAVAŞ’TAN ÇALIŞAN ANNELERE MÜJDE

-BAŞKAN YAVAŞ’IN TALİMATIYLA ÇALIŞAN ANNELERİN KREŞ SORUNU MUTLU SONLA ÇÖZÜLDÜ

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL PROJELERİNİ BİR BİR HAYATA GEÇİRMEYE DEVAM EDİYOR

-BAŞKAN YAVAŞ’IN MECLİS GÜNDEMİNE GETİRDİĞİ VE OY BİRLİĞİ İLE KABUL EDİLEN KARAR İLE ÇOCUK GÜNDÜZ BAKIMEVLERİ HİZMETE GİRECEK

-KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER DAİRE BAŞKANLIĞI’NIN KOORDİNASYONUNDA ÇALIŞAN ANNELERİN YÜKÜNÜ HAFİFLETECEK OLAN “ÇOCUK GÜNDÜZ BAKIMEVİ” HEM BELEDİYE HİZMET BİNASINDA HEM DE BAŞKENTİN 20 AYRI NOKTASINDA AÇILACAK

-YOKSULLUK SINIRINDAKİ AİLELER İLE KADIN SIĞINMA EVLERİNDE KALAN ÇOCUKLAR İSE GÜNDÜZ BAKIMEVLERİNDEN ÜCRETSİZ YARARLANACAK

Kadınlar ve çocuklar için hazırlanan sosyal projeleri hızla hayata geçiren Ankara Büyükşehir Belediyesi yoğun iş hayatında yer alan anneleri de unutmadı. Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın gündeme getirdiği Başkanlık yazısı oy birliğiyle kabul edilerek, çalışan annelerin 3-6 yaş arasındaki çocukları için “Çocuk Gündüz Bakımevi” açılması kararlaştırıldı.

İLK MÜJDEYİ BAŞKAN YAVAŞ VERDİ

Çalışan kadınların en önemli sorunları arasında yer alan kreş sorununu göreve başlamadan önce çözme sözü veren ve bu sözü göreve başladıktan kısa süre içinde gerçekleştiren Başkan Yavaş, bu kararla anneleri sevindirdi.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı koordinasyonunda yürütülecek olan çalışmalara başlanırken, Başkent genelinde çalışan annelerin çocukları için ilk etapta 20 ilçede 20 gündüz bakımevi açılacak.

OCAK AYINDA HİZMETE GİRECEK

4 bin çocuğun bakılmasının planlandığı Gündüz Bakımevleri, çocukların gelişimine uygun, uzman eğitmenler eşliğinde iyi bir eğitim alarak keyifli vakit geçirmesine yardımcı olacak donanımda hazırlanacak.

Çalışan annelerin yükünü azaltarak kadın istihdamına katkı sağlayacak olan bakımevleri Ocak ayında açılacak.

BELEDİYE BİNASINDA ÇOCUK SESLERİ YANKILANACAK

Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde çalışan annelere de destek olmak amacıyla sosyal projelerinden biri olan “Çocuk Gündüz Bakımevi”ni sadece ilçelerde değil Belediyenin Merkez Hizmet binasında da açacak.

Personel çocuklarının yararlanabileceği bakımevinde minikler hem sosyal hem de kültürel aktivitelerle kendilerini geliştirme ve yeteneklerini keşfetme imkanı bulacak.

Annelerin gönül rahatlığıyla çocuklarını emanet edecekleri bakımevinde bütün detaylar düşünülürken, çağdaş eğitimin genel amaçlarına ve temel ilkelerine uygun dersler verilecek.

MADDİ DURUMU OLMAYAN AİLELERE ÜCRETSİZ BAKIMEVİ DESTEĞİ

Yoksulluk sınırındaki aileler ve Kadın Sığınma Evlerinde kalan kadınların çocukları için de Gündüz Çocuk Bakımevlerinde yüzde 10 kontenjan ayrılacak.

Büyükşehir Belediyesi kuracağı komisyonla gerekli tespitleri yaparak, yoksul ailelerin çocuklarının bakımevlerinden ücretsiz yararlanmasını sağlayarak, bu ailelere destek olacak.