• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BAŞKAN GÖKÇEK'TEN ANKARAGÜCÜ’NE MÜJDE

10 Ağustos 2017, Perşembe

BAŞKAN GÖKÇEK, BORCUNDAN DOLAYI TRANSFER YASAĞI BULUNAN ANKARAGÜCÜ’NE DESTEK OLMAK AMACIYLA İŞ ADAMLARI VE KULÜP YÖNETİCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ

TOPLANTI SONRASI KULÜBÜN TRANSFER YASAĞINI KALDIRACAK BORÇLARIN ÖDENECEĞİNİN MÜJDESİNİ TWİTTER’DAN VEREN BAŞKAN GÖKÇEK:

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ŞİRKETLERİ ANKARAGÜCÜ'NE 5 TRİLYONLUK REKLAM ANLAŞMASI YAPMIŞ VE PEŞİN OLARAK BU PARANIN TAMAMINI ÖDEMİŞTİ”

ANCAK, ANKARAGÜCÜ'NÜN TRANSFER YASAĞININ KALKMASI İÇİN PARA LAZIMDI… SAĞOLSUNLAR ANKARA'LI İŞ ADAMLARI BİZİ KIRMADI VE BUGÜN ÖDENMEK KAYDIYLA 4 TRİLYON TL DESTEK VERDİLER”

“SPOR TOTO’DAN GELEN YARDIMIN KASAYA GİREBİLMESİ İÇİN 3 TRİLYON LİRALIK BİR HACİZ VARDI. O HACZİ DE KALDIRTTIK. DOLAYISIYLA DÜZE ÇIKTIK”

“İNŞALLAH TEKRAR ANKARAGÜCÜ’NÜ SÜPER LİGE ÇIKARTMAK KISMET OLUR DİYORUM”

 “AYLİN NAZLIAKA, ÖRNEĞİN ÇANKAYA BELEDİYE BAŞKANI, ÖRNEĞİN CHP MECLİS ÜYESİ SELÇUK DERELİ, BUNLAR GELİP HER GÜN MAÇLARDA KONUŞUYORLARDI. ŞİMDİ SIRA ONLARDA”     

ankaragucu_330.jpgBüyükşehir Belediye Başkanı Melik Gökçek, borcundan dolayı transfer yasağı bulunan ve sıkıntıda olan Ankaragücü'ne yine el uzattı. Başkan Gökçek, Ankaragücü’ne destek olmak amacıyla yaptığı toplantının ardından transfer yasağını kaldıracak borçlarının ödeneceği müjdesini verdi.

  Ankaragücü yönetimi ve bazı iş adamları ile Büyükşehir Belediyesi Mogan tesislerinde toplantı yapan Başkan Gökçek, kulübün transfer yasağının bir an önce kaldırılması için acil destek istediği iş adamlarından, bugün ödenmesi şartıyla 4 milyon TL’lik destek sözü aldı. Toplantı sırasında, Ankaragücü’nün borcu nedeniyle Spor Toto gelirlerine icra koyduran iş adamlarını da telefon ile arayan Başkan Gökçek, 3 Milyon TL’lik icranın da kaldırılmasını sağladı.

Geçtiğimiz ay içerisinde, Büyükşehir’e bağlı şirketlerin, Ankaragücü'ne 5 milyon TL’lik sponsorlukta bulunmasını sağlayan Başkan Gökçek, böylece Ankaragücü kulübüne kısa süre içerisinde toplamda 12 milyon TL’lik yardım yapılmasını sağlamış oldu.

MÜJDEYİ TWİTTER’DAN VERDİ

            Başkan Gökçek, iş adamları ve kulüp yöneticileri ile gerçekleştirdiği toplantının sonunda, borçları nedeniyle transfer yapamayan ve zor durumda olan Ankaragücü’nün taraftarına müjdeli haberi twitter’dan verdi.

Başkan Gökçek, toplantı ile ilgili şu tweetleri attı:

-“Sevgili Ankaragüçlü'ler size müjdeli bir haberimiz var... Biliyorsunuz, Büyükşehir Belediyesi’nin şirketleri Ankaragücü'ne 5 trilyonluk reklam anlaşması yapmış ve peşin olarak bu paranın tamamını ödemişti. Ancak Ankaragücü'nün transfer yasağının kalkması için para lazımdı.

-“Bugün Mehmet Yiğiner ile birlikte Ankaralı iş adamları ile toplantı yaptık. Ayrıca bazı iş adamlarını telefonla aradık. Sağolsunlar Ankaralı iş adamları bizi kırmadı ve bugün ödenmek kaydıyla 4 trilyon TL destek verdiler”

KULÜBÜN HACİZİ KALKIYOR

            Başkan Gökçek, “Ayrıca Spor toto üzerinde 3 trilyonluk haczi kaldırdık. Bu suretle Ankaragücü'müzün önü açıldı. İşte toplantı sonunda açıklamam” diyerek paylaştığı video klipte, Ankaragücü’nün maddi sıkıntılardan dolayı futbolcularına lisans çıkarmada sıkıntılar çektiğini söyledi.

 Ankaragücü’nün borçları ödeyemezse amatör takım ile sahaya çıkmak durumunda kalacağını belirten Başkan Gökçek, “Ankaragücü’nü bu sıkıntılı durumdan kurtarmak için seferber olduk. Gerek buradaki iş adamlarımız gerek telefon ile aradığımız iş adamları toplam 4 milyon yani eski para ile 4 trilyonluk parayı yarın teslim alacak tarzda işi organize ettik. Allahın izniyle yarın bu sorun ortadan kalkmış olacak. Ayrıca biliyorsunuz Büyükşehir olarak eski para ile 5 trilyon liralık sponsorluk yapmıştır. İlk yapmış olduğumuz destek 9 trilyon lira oluyor. Spor Toto’dan gelen yardımın kasaya girebilmesi için 3 trilyon liralık bir haciz vardı. O haczi de kaldırttık. Dolayısıyla düze çıktık. Ben yardım eden burada bizimle beraber olan işadamı kardeşlerime telefonla bize yardımcı olan iş adamı kardeşlerime teşekkür ediyorum. Sayın Yiğiner ve yönetim kuruluna sahada da değerli futbolcu arkadaşlara başarılar diyorum. İnşallah tekrar Ankaragücü’nü süper lige çıkartmak kısmet olur diyorum” diye konuştu.

“ ŞİMDİ SIRA ONLARDA”

Başkan Gökçek, yaptığı açıklamada, CHP’lilere de çağrıda bulunarak şunları söyledi:

“Geçen sene bol bol demagoji yapan CHP milletvekilleri örneğin Aylin Nazlıaka, örneğin Çankaya Belediye Başkanı, örneğin CHP Meclis Üyesi Selçuk Dereli, bunlar gelip her gün maçlarda konuşuyorlardı. Şimdi sıra onlarda. CHP’liler de toplayacaklar arkadaşlarını bir araya ha bizimki kadar para toplayamayabilirler. Ama bir şeyler toplamaları lazım. Bakalım ne yapacaklar işin istismar mı olduğu, samimiyet mi olduğu ortaya çıkacak”

Başkan Gökçek’in açıklamasının ardından Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner de teşekkürlerini ileten bir mesaj iletti.

Ankaragücü’ne yapılan destek ile ilgili twitter’dan “Gökçek, Ankaragücü'ne ‘çökmüş’”, “Haczi nasıl ve kimin parası ile kaldırdınız. Ankaragücü sporla ilgilenmek belediye faaliyetleri arasında var mı?” şeklinde yöneltilen tepkilere de cevap veren Başkan Gökçek, şu tweetlerle cevap verdi:

-“ Yahu siz ne biçim adamsınız. Bir taraftan niye Ankaragücü’ne yeterli yardım etmiyorsun deyip ötersiniz, yardım edince de ‘çökmüş’ dersiniz..”

-“Ben bu soruya cevap vermeyeyim. Ankaragücü taraftarı versin. Uygun cevapları retweet edebilirim..."

Başkan Gökçek'in bu çağrısı üzerine,  Ankaragücü taraftarları "Niye Yardım ediyorsun" diye twit atanlara ağır eleştirilerde bulundular.