• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BAŞKAN GÖKÇEK'TEN, AMPUTE MİLLİ TAKIMI'NA BÜYÜK JEST

10 Ekim 2017, Salı

GÖKÇEK, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MECLİSİ’NDE KARAR ALINARAK, AVRUPA ŞAMPİYONU OLAN TÜRKİYE AMPUTE MİLLİ TAKIMI'NIN HER FUTBOLCUSUNA 200 BİN LİRA ÖDÜL VERİLECEĞİNİ AÇIKLADI

BAŞKAN GÖKÇEK:

"AMPUTE MİLLÎ TAKIMI'NA ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NİN VERECEĞİ ÖDÜL, DİĞER BÜYÜKŞEHİRLERİN BÜTÇELERİNE GÖRE DE VERİLMELİ”

“TFF, MİLLÎ TAKIMA VERECEĞİ GALİBİYET PRİMİNİ, KESİNLİKLE AMPUTE MİLLÎ TAKIMINA DAĞITMALI... MİLLET OLARAK BEKLENTİMİZ"

  baskan_330_17122012.jpgAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, dün akşam Vodafone Park'ta 41 bin seyirci önünde çıktığı final maçında Avrupa Şampiyonu olan "Türk Milli Ampute” takımının her futbolcusuna, Büyükşehir Belediye Meclisi’nden alınacak kararın ardından,  200’er bin lira prim verileceğini müjdeledi.

  Türkiye Futbol Federasyonu’nun A Milli Futbol Milli Takımı'na  vereceği priminin de kesinlikle Ampute Milli Takımı'na verilmesi gerektiğini ifade eden Başkan Gökçek, “Millet olarak beklentimiz bu” dedi.    

  Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Ampute Futbol Federasyonu (EAFF) Avrupa Şampiyonası final maçında İngiltere'yi 2-1 yenerek şampiyon olan Ampute Mili takımı için “Ampute Millî Takımımız Avrupa Şampiyonu... Helâl size arslanlar” diyerek tweet atan Başkan Gökçek, ardından da Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Futbol programına telefonla bağlanarak, düşüncelerini dile getirdi.

CANLI YAYINDA, 200 BİN LİRA ÖDÜL SÜRPRİZİ...

Moderatörlüğünü Ertem Şener’in yaptığı ve Ampute Milli takım oyuncularının da katıldığı programda,  “Mutluluğumu ifade edemem” diyerek duygularını dile getiren Başkan Gökçek, şunları söyledi:

“Yani bizim göğsümüzü öyle kabarttılar, öyle kabarttılar ki tarifi mümkün değil. Bu kardeşlerimiz engelli ama gönülleri hepimizden kuvvetli, Allah onlardan razı olsun. Sadece gazi değil, aynı zamanda Türkiye’nin kahramanı bunlar. Gerçekten yüzümüzü ak ettiler. A Milli Futbol Takımımız  nasıl bizim yüzümüzü yere düşürdüyse, bu gençler yüzümüzü göğe kaldırdı. Allah onlardan razı olsun. Türkiye’nin namını yürüttüler. Bu gençlere sahip çıkmak, hepimiz için boynumuzun borcu. Bu arkadaşlarımızın bir kısmı, zaten Osmanlıspor’da oynuyor. Bizim, belediyeler olarak, özellikle böyle başarı gösteren millilere her türlü imkanı verme hakkımız var. İnşaallah Belediye Meclisimiz 5 gün sürüyor. Allah nasip ederse 18 gencimizin 18’ine de tabii hocasını da buna dahil etmek lazım, bu kararı çıkaracağız ve oyuncularımızın her birine 200 bin lira ödül vereceğiz."

Başkan Gökçek’in bu açıklaması, stüdyoda bulunan konuklar tarafından alkışlarla karşılandı.

TWITTER'DAN DA DUYURDU

  Televizyon programını da takipçileriyle paylaşan Başkan Gökçek,  Milli Takım'la ilgili şu tweet'leri attı:    

  “Ampute Millî Takımımız, Avrupa Şampiyonu... Helâl size arslanlar...

  Meclis üyelerimizle konuştuk. İnşaallah Ampute Millî Takımımıza, ABB Meclis kararıyla 200 biner lira ödül kararı çıkartacağız.

  -Ankaralılar adına Ampute Millî Takımı'na Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin vereceği ödül, diğer büyükşehirlerin bütçelerine göre de verilmeli.

 TTF, Millî Takım'a vereceği galibiyet primini, kesinlikle Ampute Millî Takımı'na dağıtmalı... Millet olarak beklentimiz...”