• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BAŞKAN GÖKÇEK, KORE HEYETİNİ KABUL ETTİ

13 Temmuz 2017, Perşembe

BAŞKAN GÖKÇEK, KORE HEYETİNİ KABUL ETTİ…

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI GÖKÇEK, SEUL BELEDİYE

MECLİS ÜYELERİNDEN OLUŞAN HEYET İLE MAKAMINDA BİR ARAYA GELDİ

BAŞKAN GÖKÇEK:

"SAYIN LEE’NİN (KORE'NİN ESKİ CUMHURBAŞKANI) BELEDİYE BAŞKANLIĞI DÖNEMİNDE EN HAREKETLİ, EN SICAK GÜNLERİMİZİ YAŞADIK. O ZAMANLAR KARŞILIKLI OLARAK SEUL’DE ‘ANKARA GÜNLERİ’, ANKARA’DA DA ‘SEUL GÜNLERİ’ DÜZENLİYORDUK. İNŞALLAH TEKRAR BAŞLARIZ”

-SEUL BELEDİYE MECLİSİ İCRA KOMİTESİ BAŞKANI KİM SUN GAB:

“5. KEZ SEÇİM KAZANMIŞ BİR BAŞKANIMIZI ZİYARET EDİYORUM. BİZE SEÇİM KAZANMANIN YOLLARINI ÖĞRETMESİNİ BEKLİYORUZ”

 

      koreheyeti.jpgAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Kore Cumhuriyeti'nin başkenti ve kardeş kent Seul Belediyesi meclis üyelerinden oluşan heyeti kabul etti.

Başkanlık Makamı’nda gerçekleşen kabulde iki kardeş kent arasındaki sıcak ilişkileri anlatan Başkan Gökçek, şunları söyledi:

 “Bizim Kore ile olan dostluğumuz, çok kadim.  Heyetlerin her sene böyle karşılıklı olarak gelip gitmesi bizi çok mutlu ediyor. Epeyi zamandır ben de Seul’e gelemedim. Özellikle Sayın Lee’nin(sonrasında Güney Kore'nin cumhurbaşkanı oldu) Belediye başkanlığı döneminde en hareketli, en sıcak günlerimizi yaşadık. O zamanlar karşılıklı olarak Seul’de ‘Ankara Günleri’, Ankara’da da ‘Seul Günleri’ düzenliyorduk.  İnşallah tekrar başlarız.”

 

-BÜYÜKŞEHİR’İN UYGULADIĞI PROJELER…

Başkan Melih Gökçek, daha sonra konuk heyete, Büyükşehir Belediyesi’nin uyguladığı projeleri anlattı. Büyükşehir’in; Aile Yaşam Merkezleri, Hanımlar Lokalleri, Gençlik Merkezleri, Çocuk Kulüpleri ve Şefkatevleri’nde verilen hizmetlerden bahseden Başkan Gökçek, kadınlara, gençlere, çocuklara, yaşlı ve engellilere sağlanan destekler ile kültürel projeleri detaylı bir şekilde anlattı.  

Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği sosyal ve kültürel projeleri ilgiyle dinleyen konuk heyet üyelerine Başkan Gökçek, yapımı büyük ölçüde tamamlanan ve dünyanın en büyük tema parklarından olan ANKAPARK’ı da tanıttı.

 

SİZDE BÜYÜK BİR DEĞİŞİKLİK YOK”

Seul Belediye Meclisi İcra Komitesi Başkanı ve Meclis Başkan Vekili Kim Sun Gab da şunları söyledi:

 “Bütün samimiyetinizle bizleri karşıladığınız için, zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. 2013 yılında da ben zat-ı alinizi ziyaret etmiştim. Yine bu odada bizi misafir etmiştiniz. Belediye Meclis üyelerimizi yine bizi hoş karşılamıştınız, teşekkür ederim. O günden beri sizde büyük bir değişiklik yok. Sağlıklı ve yine aynı bıraktığımız gibi duruyorsunuz. Tekrar bir seçim yaşadınız ve 5. kez seçildiğinizi duydum. İçten tebriklerimi arz ediyor ve devamını diliyorum. Hatıra fotoğraflarını, portre tabağı yaptırmış bize hediye etmiştiniz, hala onu ofislerimizde saklıyoruz.

Toplantıyı izleyen bir gazetecinin “Ankara’ya daha önce de geldiniz.  Şimdi bir daha geldiniz Ankara’da bir değişiklik var mı şehir anlamında?” şeklindeki sorusunu Kim Sun Gab, “Bildiğiniz gibi zaman su gibi akıp geçiyor. 4 yıl gibi bir zaman geçmiş. Dolayısıyla zaman bile kendi içinde değişiyor.  Bu geçen sürede 5. kez seçimi kazanmış olan bir Başkanımızı ziyaret ediyorum. Dolayısıyla biz bu ziyaret vesilesiyle çok büyük bir değişiklik teyit ediyoruz ve bize tekrar seçim kazanmanın yollarını öğretmesini bekliyoruz” dedi.

Karşılıklı görüşmelerden sonra Başkan Gökçek, Kim Sun Gab’a günün anısına porselen vazo, heyet üyelerine fincan takımı hediye ederken, Kim Sun Gab ise Başkan Gökçek’e porselen bir tabak sundu.

Heyet üyeleri daha sonra Hacıbayram ve ANKAPARK'ı gezerek çalışmaları yerinde izlediler.