• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BAŞKAN GÖKÇEK HAYMANA'DA.

10 Ağustos 2017, Perşembe

-BAŞKAN GÖKÇEK:

"HAYMANA’YA 3 YILDA 254 TRİLYON (MİLYON) LİRALIK YATIRIM YAPTIK"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Haymana'ya, Büyükşehir Belediyesi sınırları içine alındığı 3 yıldan bu yana,  254 milyon liralık yatırım yaptıklarını belirtti.

Başkan Melih Gökçek, köy konaklarına, düğün, dernek, bayram  ve cenazelerde kullanılmak üzere gerçekleştirilen malzeme yardımlarına Polatlı’nın ardından Haymana ilçesinde devam etti.

  haymana_gokcek_330.jpgBüyükşehir Belediyesi tarafından, köy statüsünden mahalleye dönüştürülen 73 mahalleye düğün, bayram ve cenazelerde kullanılmak üzere masa, sandalye, çay ocağı, tüp, çay bardağı, ses sisteminden oluşan malzeme dağıtımı için Haymana Şehitler Meydanı’nda tören düzenlendi. Törene, Başkan Gökçek’in yanı sıra, Haymana Belediye Başkanı Turgut Özdemir, mahalle muhtarları  ve vatandaşlar katıldı.

 Başkan Gökçek, “Büyükşehir Belediyesi olarak köylerimizin ve köylülerimizin her zaman yanındayız” sloganıyla başlattığı kampanya kapsamında Haymanalılara seslendi.

  Büyükşehir Belediyesi’nin, 3 yıl içinde Haymanaya 254 milyon lira yatırım yaptığını ifade eden Başkan Gökçek, Haymana Karayolu'nda kalan son 7 kilometrelik bölümünde asfaltlama çalışmalarının Eylül ayında tamamlanacağını söyledi.

Haymana’ya Fen Daire Başkanlığı’nca 661 bin ton asfalt döküldüğü belirten Başkan Gökçek, tarım yolları dahil 288 kilometre yeni yol açılırken, 22 bin metrekare de kaldırım döşendiğini kaydetti.

  ASKİ tarafından, ilçeye 12 kilometre içme suyu hattı döşendiğini ifade eden Başkan Gökçek, “11 su deposu 9 su kuyusu ile Haymanalıların sağlıklı su içmesi için 52 klorlama ünitesi açtık.  6 araç tahsis ettik bir hizmet binası yaptık” dedi.

Haymana'da,  Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’nca, 136 bin çalı gurubu ile 3 bin 586 yetişkin ağaç dikildiğini vurgulayan Başkan Gökçek, ilçeye çok sayıda kent mobilyası, oyun gurubu konulurken,  camilerin bakım ve onarımlarının gerçekleştirildiğine de dikkat çekti.

   Kırsal ve Jeotermal Hizmetler Dairesi Başkanlığı aracılığıyla çiftçilerin desteklendiğini anlatan Başkan Gökçek, Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeye yapılan diğer yatırımları da şöyle sıraladı:

 “35 ton yem bitkisi ile 205 merinos ve Ankara keçisi dağıtımı gerçekleştirildi.

 1992 ceviz fidanı verildi. 3 ton 750 kilo kavuzsuz arpa desteği ile 120 tane arı kovanı dağıtıldı.  Merkez Göleti’ne ise bırakılması için 6 bin yavru sazan verildi.

 6 bin 857 aileye 102 bin paket gıda, 5 bin 803 aileye yakacak ve kömür yardımı yapıldı.

 3 bin 585 aileye kırtasiye, 3 bin 559 kaban ve bot yardımı gerçekleştirildi. 

 Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı tarafından şehre 1 adet dekoratif  saat kuruldu.

 629 trafik işaret levhası konulurken,  14 kilometre de yol çizgisi çizildi.”

Başkan Gökçek, Haymanalıların isteği doğrultusunda en kısa zamanda Aile Yaşam Merkezi’ni de ilçeye yapacaklarının müjdesini verirken, yine bu yıl içinde  tüm köy yollarının tamamlanarak asfaltlanacağını kaydetti.

  Başkan Gökçek, Haymana'da 73 köy muhtarına 10 bin 172 sandalye, 2 bin 543 masa ile düğün derneklerde kullanılmak üzere 73 tane de ses düzeneğini ile çay ocağı ve diğer araçlardan oluşan malzemeleri armağan ettiklerini söyledi.

Başkan Gökçek, köylere sürprizlerinin devam edeceğini ifade ederek, “Siz bize her zaman destek verdiniz. Bizde size hizmete devam edeceğiz” dedi.