• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

BASINDA HÜSEYİN GÜLERCE TARTIŞMASI

05 Ağustos 2017, Cumartesi

HÜRRİYET  GAZETESİ YAZARI AKİF BEKİ’NİN, KENDİSİNİ HÜSEYİN GÜLERCE’YE DESTEK VERDİĞİ GEREKÇESİYLE ELEŞTİRMESİNE, TWITTERDAN SERT TEPKİ GÖSTEREN GÖKÇEK:

"TÜRKİYE, ESKİ TÜRKİYE DEĞİL KALEMŞÖRLER... OTURUN OTURDUĞUNUZ YERDE... BİZE FOYALARINIZI ORTAYA DÖKTÜRMEYİN..."

-"AKİF, SANA DA TAVSİYEM, HADDİNİ BİLMEN ... AÇTIRMAYIN KUTUYU, SÖYLETMEYİN KÖTÜYÜ... BU İKAZIM DA ESKİ ARKADAŞLIĞIMIZ YÜZÜ SUYU HÜRMETİNE..."

         melih-gokcek-330.jpgAnkara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Hürriyet Gazetesi Yazarı Akif Beki'nin, kendisini, Yazar Hüseyin Gülerce'ye destek verdiği gerekçesiyle eleştirmesine, Twitter üzerinden sert tepki göstererek, "Türkiye, eski Türkiye değil kalemşörler... Oturun, oturduğunuz yerde... Bize, foyalarınızı ortaya döktürmeyin... Akif, sana da tavsiyem haddini bilmen... Açtırmayın kutuyu, söyletmeyin kötüyü... Bu ikazım da eski arkadaşlığımız yüzü suyu hürmetine..."  dedi.

         Gökçek, Yazar Hüseyin Gülerce'ye karşı bazı köşe yazarlarının anlaşmışcasına son günlerde yoğun bir şekilde saldırmalarına karşı, kendisinin attığı tweet'ler üzerine, bugün Hürriyet Gazetesi'ndeki köşesinde, Akif Beki'nin kendisini eleştirmesine, Twitter hesabından tepki gösterdi. Başkan Gökçek, bu konuda şu tweet'leri attı:

         "27-31 Temmuz tarihlerinde bazı yazarlar, ağız birliği yapıp Hüseyin Gülerce’ye saldırmaya başladı, ama ne saldırma...

         Ben bunların bir üst akıl tarafından yönlendirildiğini söyleyince. suçüstü yakalanların telaşıyla saldırıya geçtiler.

Hepinizin (Ya deden ulusalcı, ya sonradan dönme ulusalcı) aynı anda saldırmasının tesadüf olma ihtimali, milyonda bir var mı?

Neymiş, Hüseyin Gülerce dün FETO'cuymuş….

Ya, bir kişi ihaneti anlamış ve onlara karşı mücadeleye başlamışsa, alkışlamak gerekmez mi?

Allah muhafaza darbe başarılı olsaydı, bugün Gülerce’yi hangi mezarlıkta ziyaret ederdiniz… Utanın...

Üst akıl, direkt Cumhurbaşkanımıza saldırma yanında, özellikle onu yalnızlaştırmak için onun etrafına da güdümlü yazarlarını saldırtıyor.

Erdoğan düşmanlıkları (kimi açık, düşman, kimi kapalı düşman), ortak olan bu kalemler, akıllarınca yukarının destekçilerini yok etmek istiyorlar.

Türkiye, eski Türkiye değil kalemşörler… Oturun, oturduğunuz yerde…

Bize foyalarınızı ortaya döktürmeyin,

Akif, sana da tavsiyem, haddini bilmen… Açtırmayın kutuyu, söyletmeyin kötüyü… Bu ikazım da eski arkadaşlığımız yüzü suyu hürmetine.

         FETO ve adamlarına karşı hayatlarını ortaya koyarak mücadele edenleri suçlamak, vicdani bir davranış değil, ideolojik saplantı.

         Bir de şöyle düşün; Herkes tarafından 'yardım meleği' diye tanıdığın bir insanla berabersin. Herkes bu insana hürmet gösteriyor. Bir anda bu adamın gizli işler çevirdiğini ve seri katil olduğunu duyuyor, araştırıyor ve gerçekten öyle olduğunu anlıyorsun ve ona karşı hemen çevreni yoğun bir şekilde uyarmaya ve onunla en şiddetli mücadeleye başlıyorsun. Bu davranış alkışlanmaz mı?"

"İLK ANDA İNFAZ EDİLECEK 4 KİŞİDEN BİRİYDİM"

         Başkan Gökçek, kendisinin de FETO'ya karşı 15 Temmuz'da büyük mücadele verdiğini, darbe girişiminde bulunan albayın listesinin 3. sırasında, FETO'cülerin infaz listesinde 6. sırada, oğlu Osman'ın ise 31. sırada olduğunu, belgeleriyle anlatarak, listede olan Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Arslan'ın da ellerini arkadan bağlayarak kafasına kurşun sıktıklarını ve Arslan'ın bu yüzden uzun sürede komada kaldığını hatırlattı. Gökçek, "Ben de ilk anda infaz edilecek 4 kişiden biriydim (işte belgesi)" diyerek şöyle devam etti:

         "FETO ve adamlarına karşı hayatlarını ortaya koyarak mücadele edenleri suçlamak, vicdani bir davranış değil, ideolojik saplantıdır.

         O gece Ankara'da olayın sivil kanadını yöneten kişiydim. 15-16 Temmuz da kalkışma anında 18 TV kanalına çıktım. Türkiye'de, 15 Temmuz gecesi TV'ye bağlanan ilk kişi Melih Gökçek'tir. Türkiye'de ilk tweet'i atıp milleti sokağa davet eden ilk kişi Melih Gökçek'tir. (Attığı tweet'leri paylaştı)."