• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

ATA SANAYİİ'NDE DE TAHLİYE VE TEMİZLİK ÇALIŞMALARI BAŞLADI

06 Ekim 2017, Cuma

BÜYÜKŞEHİR EKİPLERİ, ATA SANAYİ’DE BİR TARAFTAN TAHLİYE  VE TEMİZLİK ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜRKEN, TEKNİK EKİPLER DE METRUK YAPILARI BELİRLEYİP, YIKIMA HAZIR HALE GETİRİYOR

_BAR3516_330.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Büyük Sanayii'nin ardından, İskitler Ata Sanayii’ndeki metruk binalarda da tahliye ve temizlik çalışmaları başlattı
Ankara Valisi Ercan Topaca ile Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in aldığı karar doğrultusunda, Büyükşehir Belediyesi, işgalci hurdacılarından kaynaklanan yoğun kirliliğin toplum sağlığını ve güvenliğini tehdit eder hale geldiği İskitler’deki eski sanayi bölgesi Ata Sanayii’nde de tahliye ve temizlik çalışmaları başlattı. Çalışmalar kapsamında, İskitler’de MİA (Merkezi İş Alanları Projesi) 2. Etap 2. Kısım’da (Eski Ata Sanayi) eskiden dükkan olan, ancak sonradan metruk hale gelen yapılardan kağıt, plastik ve metal hurdacılar tahliye ediliyor.
Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin destek verdiği ve Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekiplerinin gözetiminde gerçekleşen çalışmalarda, metruk yapılardaki birikmiş hurda malzemeler ile sokaklardaki araç hurdaları ve çöpler, kamyonlara yüklenerek bölgeden uzaklaştırılıyor.

ENKAZ HALİNE GELMİŞ YAPILAR HEMEN YIKILIYOR
Büyükşehir Belediyesi Özel Projeler Daire Başkanı Hayri Korkmaz, Büyükşehir'in organize ettiği komisyon ve Zabıta Daire Başkanlığı’nın destekleriyle “metruk” yapıların belirlendiğini ve Büyükşehir Encümeni’ne sunulacağını belirterek, onay alındıktan sonra ve gerekli tebligatların yapılmasının ardından, metruk yapıların yıkım işlemlerine başlanacağını kaydetti.
Bölgede adeta enkaz haline gelmiş ve fiziksel olarak ayakta kalması mucize olarak nitelendirilebilecek yapılara ise can güvenliği açısından “mail-i inhidam” (yıkılmaya yüz tutmuş) kararı doğrultusunda hemen müdahale edildiğini kaydeden Korkmaz, imar parselindeki yapıların da usulü çerçevesinde, zaman içinde temizleneceğini belirtti.