• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

ANKARA FESTİVALİ'NDE, "MOBİL MANAV" AÇILACAK

28 Temmuz 2017, Cuma

BAŞKENTLİLER FESTİVALDE EĞLENİRKEN, BİR TARAFTAN DA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN, İLÇELERDEKİ ÜRETİCİLERDEN TEMİN ETTİĞİ ORGANİK VE DOĞAL ÜRÜNLERİ DE SATIN ALABİLECEKLER

KIRSAL HİZMETLER DAİRE BAŞKANI GÜVEN:

"FESTİVAL'DE AYAŞ’IN DOMATESİNİ, GÜDÜL’ÜN BİBERİNİ, BEYPAZARI’NIN HAVUCUNU VE DOĞAL ET-SÜT ÜRÜNLERİNİ SATARAK, HEM ÜRETİCİYE DESTEK OLACAK HEM DE TÜKETİCİYE SAĞLIKLI ÜRÜNLER SUNACAĞIZ"

         mobil_manav.jpgAnkara Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumartesi günü açılışı yapılacak “Uluslararası Büyük Ankara Festivali”nde, Başkentliler, bir yandan  festivalde eğlenirken, diğer yandan da Büyükşehir'in ilçelerdeki üreticilerden temin ettiği organik ürünleri de satın alma imkanı bulacak.

         Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Daire Başkanı Özgür Güven, Ankaralıların, Festival’de, Büyükşehir Belediyesi’nin hibe projesiyle “İyi Tarım Uygulama Sertifikası” alarak üretim yapan Ankaralı çiftçilerin ürettiği doğal, temiz et ve süt ürünleri ile sebze ve meyvelerinden alabileceklerini söyledi.

         Türkiye’de bir ilk olarak, Festival için "mobil manav" tasarladıklarını belirten Güven, “Büyükşehir Belediyesi’nin eski bir otobüsünü, komple manava çeviriyoruz. Büyük süpermarket zincirlerinin manav reyonundan bile büyük olacak. İçinde soğuk dolapları olan, 52 kasalı bir satış aracımızda, Ayaş’ın domatesini, Güdül’ün biberini, Beypazarı’nın havucunu, Ankara’da doğal üretilmiş ne varsa, festival boyunca satışını yapacağız. Satışımızı, BELSO yapacak” dedi.     

ET VE SÜT ÜRÜNLERİ DE OLACAK

         Özgür Güven, festivalde bir diğer sürprizlerinin ise organik et ve süt ürünlerinin yapılacağı bir “konteynır-şarküteri” olacağını belirterek, “Şarküteri konteynırımızda, Ankaralı üreticilerden temin ettiğimiz doğal peyniri, tereyağını, süt ürünlerini, aynı zamanda et ürünleri ve çiğ süt satacağız. Festival alanında sütmatik cihazı da kuruyoruz. Tüm Ankaralıları, doğal ürünler almak için festivale bekliyoruz" diye konuştu.