• Sayfayı yazdır.
  • Yazı boyutunu azalt.
  • Yazı boyutunu arttır.

7.ULUSLARARASI BÜYÜK ANKARA FESTİVALİ'NE MUHTEŞEM AÇILIŞ

29 Temmuz 2017, Cumartesi

BÜYÜK ANKARA FESTİVALİ, BAŞKAN GÖKÇEK VE EŞİ NEVİN GÖKÇEK, MİLLETVEKİLLERİ, İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARI, FESTİVALİN RENKLİ ÇİZGİ FİLM KARAKTERLERİ, YURTDIŞINDAN GELEN GÖSTERİ EKİPLERİ VE VATANDAŞLARIN DA ARALARINDA OLDUĞU KALABALIK BİR KORTEJ YÜRÜYÜŞÜYLE BAŞLADI

-BAŞKAN GÖKÇEK: "3 YIL ARADAN SONRA BÜYÜK ANKARA FESTİVALİ’Nİ HİZMETİNİZE AÇIYORUZ. ÜLKEMİZ ARTIK NORMALLEŞMİŞTİR. ÜLKENİN MORALE İHTİYACI VARDIR. BİRLİKTE MORALİ BULACAĞIZ İNŞALLAH”

FESTİVALİN İLK KONSERİNDE, ÜNLÜ SANATÇI EMRE AYDIN, BAŞKENTLİLERİ COŞTURDU

        emre_aydin.jpg Başkentlilerin büyük bir özlemle beklediği, “7.Uluslararası Büyük Ankara Festivali”, 3 yıllık aranın ardından, muhteşem programlar ve etkinliklerle Ankaralılara kapılarını açtı.

         Atatürk Kültür Merkezi (AKM) alanında (eski Hipodrom) düzenlenen “Uluslararası Büyük Ankara Festivali”, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, iki farklı noktada yaptığı açılış konuşmaları ve festival alanında gerçekleştirdiği kortej yürüyüşüyle başladı.

         Kortejin önünde kurdele keserek festivalin resmi açılışını yapan Başkan Gökçek’e açılışta milletvekilleri, eşi Nevin Gökçek, ilçe belediye başkanları, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, sivil toplum temsilcileri, yabancı ülkelerden gelen gösteri grupları ile festival boyunca çocukları eğlendirecek olan Garfield gibi çizgi film karakterleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

         Başkan Gökçek, tören öncesinde yaptığı konuşmada, Ankaralılara iyi eğlenceler dilerken, “3 yıl aradan sonra Büyük Ankara Festivali’ni hizmetinize açıyoruz. Ülkemiz artık normalleşmiştir. Ülkenin morale ihtiyacı vardır. Birlikte morali bulacağız inşallah” dedi.

"ANKARALILARA NE YAPSAK, BORCUMUZU ÖDEYEMEYİZ"

Başkan Gökçek, kortej yürüyüşünün ardından, Emre Aydın ve Işın Karaca’nın konser vereceği Büyük Sahne’de alanı dolduran onbinlerce Başkentli'yi selamlayarak, kısa bir konuşma daha yaptı.

Türkiye’nin yaşadığı olağanüstü dönemler nedeniyle Festival’e ara verdiklerini ifade eden Başkan Gökçek,  “Bu olağanüstü dönemler, geleneksel hale getirdiğimiz festivali, bize 3 yıldır yaptırmadı. Ama 3 yıl aradan sonra şimdi yine bir aradayız.  İnşallah en güzel şekilde eğleneceksiniz, dinleneceksiniz” dedi.

Ankaralıların pek çoğunun tatile gittiğini, ancak gidemeyenlerin de eğlenme hakkı olduğunu belirten Başkan Gökçek, şöyle devam etti:

"İşte onun için buradayız. Festivalimize ‘hoş geldiniz’ diyorum. Festival alanımızda bir çok hediyeler dağıtılıyor. Küçük yavrularımızın rahatlıkla oynayacağı yüzlerce oyuncak var. Bu arada yapılan ufak yarışmalar sonunda mutlaka size hediyeler dağıtılacak. Zannediyorum sadece bugün değil, bundan sonra da buraya her gün gelmeye devam edeceksiniz. Biz Ankaralılara ne yapsak, borcumuzu ödeyemeyiz. Onun için hepinize en derin sevgi ve saygılarımı sunuyor, sizi eğlenceyle baş başa bırakıyorum."

"KAFALAR” SÜRPRİZİ

         Başkan Gökçek’in konuşmasının ardından, Youtube fenomenleri “Kafalar” grubu sahneye çıktı. “Kafalar”, Ankara’ya il kez geldiklerini belirterek, başta  Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve ekibine, misafirperverlikleri nedeniyle teşekkür ettiler.

EMRE AYDIN'DAN AÇILIŞ KONSERİ

         Sunuculuğunu Ceyhun Yılmaz’ın yaptığı festival konserlerinin açılış gününde ilk konseri, ünlü sanatçı  Emre Aydın verdi. Konser alanını hınca hınç dolduran, her yaştan onbinlerce Başkentli, Emre Aydın’ın birbirinden güzel hareketli şarkılarının yanı sıra 90’lı yıllara damga vurmuş şarkıları seslendirmesiyle  coştu.

Emre Aydın, yaptığı konuşmada da “Bu akşam burada sahne almamıza sebep olan herkese teşekkür ederiz. Başta Sayın Belediye Başkanımız Melih Gökçek olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkürler” dedi.

         Aydın'ın ardından, ünlü sanatçı Işın Karaca sahne alacak.

BAŞKAN GÖKÇEK, VATANDAŞLARLA HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRDİ

         Bu arada, festival alanının her köşesinde farklı etkinlikler sürerken, Başkan Gökçek de bu etkinliklere katılarak vatandaşlarla bir araya geldi.

Başkan Gökçek, festival açılışının ardından Büyükşehir Belediyesi’ne ait BELKO A.Ş.’nin oluşturulan “7. Uluslarası Büyük Ankara Festivali” yazılı panonun önünde vatandaşlarla bankta oturarak birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Başkan Gökçek ile fotoğraf çektirmek için ise vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Gökçek, çocuklara da boyama kitabı, rüzgar gülü ve yelpazeler hediye etti.